Aktywizacja i Integracja - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 31 sty 2017, 18:11

co sądzicie o tym programie z PUP, prace społ. użyteczne i szkolenia
soniasonia

Napisano: 02 lut 2017, 12:29

Skierowane do osób z III profilu w PUP (zazwyczaj najbardziej niechętni do aktywizacji) i najczęściej organizowane w mniejszej liczbie osób i trwające krócej niż zwykłe prace społ. użyteczne. W wersji minimalnej to połączenie prac i szkoleń aktywizacyjnych. Uczestnicy za prace mają płacone, za udział w szkoleniach już nie. Efekt jest taki że czują się poszkodowani wobec uczestników zwykłych prac społ. użytecznych. (wymagana większa aktywność i jednocześnie krótszy czas realizacji) więc często taki program nie kończy się sukcesem (uczestnicy odpadają w trakcie). Nie polecam.
Xman

Napisano: 10 lut 2017, 10:01

Fajne, o ile się do tego odpowiednio z głową podejdzie: małe grupy, podobne problemy, dobra organizacja pozarządowa realizująca szkolenia (która została wyłoniona m.in. na podstawie propozycji scenariusza zajęć). Mam dobre doświadczenia z PAI. Może dlatego, że trafiliśmy na fajną trenerkę i udało się zintegrować większość grupy. Kilka osób podjęło pracę po programie, kilka dokonało innych zmian.
jakobos
Stażysta
Posty: 168
Od: 30 maja 2007, 17:28
Zajmuję się:
Lokalizacja: zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x