alimenty - "trochę płaci" - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 lis 2016, 16:06

Witam, klientka od X powinna zgodnie w wyrokiem sądu otrzymywać alimenty na dziecko. Oświadcza, że dopiero w XI otrzymała pieniądze za miesiąc poprzedni a ojciec dziecka zobowiązał się do uregulowania w ciągu 2 tygodni kwoty za XI.
Oczywiście ma to znaczenie dla obliczenia zasiłku okresowego. Jeśli nie dostała ich w X to powinienem zostawić wyższy z. okresowy - ale jednocześnie klientka powinna zgłosić się do komornika.
Czekać co będzie z listopadem, naciskać na wizytę u komornika i uzyskanie z f. alimentacyjnego?
Xman


Napisano: 14 lis 2016, 18:38

Alimenty za X doliczyć do dochodu za X. Jeśli sytuacja nie jest incydentalna, to Klientka powinna zgłosić to do komornika.
OOOOOps

Napisano: 15 lis 2016, 9:06

tylko że za X otrzymała w XI więc się zastanawiam czy nie wliczyć dopiero w XII + niech pisze dokładnie jak było na wniosku do komornika (dla mnie kopia)
Xman

Napisano: 15 lis 2016, 9:09

Masz art. 8 ust. 12 ustawy. Jeśli to za X, to liczysz w X.
OOOOOps

Napisano: 15 lis 2016, 10:28

tam jest o otrzymaniu dochodu jednorazowo, tymczasem ojciec dzieci może nadal płacić (od XI zaczynając zamiast od X, także kwoty mogą być niepełne, ale nie będzie to jednorazowy dochód). Gdyby to była np. pensja otrzymana w XI za X to wliczyłbym ją przecież dopiero w XII.
Xman


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x