Ankieta na temat ogrzewalni i noclegowni dla osób bezdomnych - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 29 sty 2016, 21:42

Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej, krótkiej ankiety.

Kwestionariusz ankiety do wypełnienia OnLine jest dostępny tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1nsbJRU ... rm?c=0&w=1

W nowelizacji Ustawy o pomocy społecznej z 5 sierpnia 2015 r. wprowadzono zapis art. 48a ust. 8 w brzmieniu: „Pomoc przyznawana w formie tymczasowego schronienia w ogrzewalni lub noclegowni nie wymaga przeprowadzenia rodzinnego wywiadu środowiskowego oraz wydania decyzji administracyjnej, a wydatki poniesione za udzieloną pomoc nie podlegają zwrotowi”. Zapis ten wejdzie w życie 5 września 2016 r. Z jednej strony oznacza to duży krok naprzód w polskim systemie pomocy osobom bezdomnym – zagwarantowanie podstawowego (interwencyjnego) wsparcia każdemu potrzebującemu, niezależnie od gminy ostatniego zameldowania i aktualnego miejsca pobytu. Z drugiej jednak rodzi zagrożenie likwidacją ogrzewalni i noclegowni przez gminy, które nie będą chciały finansować pobytu „nieswoich” bezdomnych w tych placówkach.

W związku z powyższym, Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności zwraca się z uprzejmą prośbą o anonimowe wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej wyłącznie ogrzewalni i noclegowni (zgodnie z definicjami zawartymi w nowym art. 48a ust. 3 i 4 Ustawy).

Ankieta nie dotyczy schronisk dla osób bezdomnych (zgodnie z definicją z art. 48a ust. 2 Ustawy), których finansowanie nie zmienia się.
angoc

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x