AOON pomocy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 10 maja 2023, 8:28

Asystent osobisty nie posiada odpowiedniego samochodu do przejazdu osoby niepełnosprawnej którą sie zajmuję w ramach programu AOON , taki samochód maja rodzice i asystent chce pożyczyć samochód od rodziców i zabierać dziecko na wycieczki i co w związku z tym czy tak może być ? wtedy w karcie ewidencji pojazdu będzie właścicielem matka dziecka i zmieni się pojemność silnika czyli cena od razu tez wiadomo.

Pozdrawiam serdecznie :)
elizaalub
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 108
Od: 02 gru 2022, 12:39
Zajmuję się: ŚW,ŚR


Napisano: 10 maja 2023, 12:46

Raczej może tak być, ja rozmawiałam na ten temat z Urzędem Wojewódzkim już w tamtym roku. Czasami właśnie musi być dostosowany samochód do osoby niepełnosprawnej i rodzice raczej taki mają.
Zapis w programie jest "koszt przejazdów asystentów własnym/udostępnionym przez osobę trzecią/innym środkiem transportu" - w związku z tym dopuszcza się auto udostępnione (nie istotne od kogo).
Wg mnie asystent skoro dostaje zwrot kosztów - musi ponieść koszt, czyli np. zatankować auto - ale w programie nie jest to doprecyzowane.
w ewidencji myśle, że nawet można by było wskazać "auto udostępnione od innej osoby" (lub auto udostępnione od rodzica) i wiadomo nr rejestracyjny wpisać i pojemność silnika.
p_socjalny
Praktykant
Posty: 24
Od: 20 mar 2017, 13:43
Zajmuję się: Pomoc społeczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x