archiwum-pomoc społeczna - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 lut 2023, 19:16

Witam.Przyznaję, że nigdy nie zajmowałam się archiwum, ale koleżanka która miała ZR, 500, FA trochę mi pomogła, niestety pomoc społeczna nie była wcale archiwizowana. :oops:
Dostałam od dziewczyn z Pomocy Społecznej protokół zdawczo-odbiorczy, każda z dziewczyn ma swoje miejscowości i zajmuję się tym samym, ale tylko swoim terenem. Dostałam w protokole np.zasiłek stały-numer, imię i nazwisko tej osoby, B5, i tak każdą teczkę z osobna i mam ok. 30 teczek z wiodącym świadczeniem. Nie są spisane wpięte w skoroszyt.
Teraz jak dostałam archiwum i dostałam taki protokół to pierwsze pytanie jakie się nasunęło to skąd będzie wiadomo gdzie są inne świadczenia dotyczące tej osoby skoro wypisane jest tylko świadczenie wiodące.
Zaczęłam podpytywać bo muszę ogarnąć i dodam dzisiaj miałam szkolenie i to jakaś pomyłka. Wszystko ogólnikowo a na koniec Pani szybko zakończyła i nie było można zadać pytania.
Od Pani która prowadzi archiwum w gminie dostałam podpowiedź,że nie powinny być rozpisane w np. 30 pozycjach tylko zliczyć np.zasiłki stałe wszystkich dziewczyn i wpisać pod jedną pozycją, ale ja do takiego rozwiązania nie jestem przekonana bo chyba trzeba wyszczególnić inne świadczenia dotyczące tej osoby :?: .
Proszę o pomoc :!: :!:
zbylo9
Praktykant
Posty: 11
Od: 23 sie 2017, 21:48
Zajmuję się: ZR

Napisano: 22 lut 2023, 15:14

W pierwszej kolejności musisz przeanalizować instrukcję kancelaryjną i jednolity rzeczowy wykaz akt, jak macie podzieloną klasyfikację. Zależy też jak masz prowadzone sprawy, czy macie teczki osobowe i tam wszystko wrzucacie, czy macie teczki z podziałem na konkretne sprawy w których są poszczególne postępowania, np. zasiłek okresowy, zasiłek celowy itd. Możesz archiwizować całe teczki osobowe w których będą różne postępowania (jeśli masz na to klasyfikację w jawra) lub archiwizować postępowania w danych sprawach. Pamiętaj, że zasiłek stały możesz zarchiwizować dopiero po zakończeniu realizacji całego świadczenia.
Ciężko jest to wytłumaczyć na forum w kilku słowach.
Nie zazdroszczę, przejęcie takiego bałaganu to nie łatwa sprawa. Jeśli ktoś od początku nie prowadzi dobrze akt sprawy to potem nie wiadomo co z tym zrobić, choć można też zainwestować w dobrą niszczarkę ;)
Z poważaniem
thorgal70
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 348
Od: 16 lis 2016, 13:39
Zajmuję się: PS/FA

Napisano: 22 lut 2023, 17:43

Dziękuje za podpowiedź :)
zbylo9
Praktykant
Posty: 11
Od: 23 sie 2017, 21:48
Zajmuję się: ZR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x