Napisano: 04 kwie 2016, 10:06
DECYZJA
tu podstawa prawna
orzeka:
stwierdza się wygaśnięcie z dniem 01.04.2016r. jako bezprzedmiotowej własnej decyzji administracyjnej z dnia ........., znak: ............, wydanej z upoważnienia ............ przez .............. przyznającej Pani/u .........zam. ............. dodatek mieszkaniowy na okres 6 miesięcy, tj. od ....... r. do ............ w kwocie ......... miesięcznie oraz ryczałtu w kwocie ......... miesięcznie.
Uzasadnienie
Dnia ............ roku Pani ............... złożyła wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego. Decyzją z dnia ............, znak: ..................., wydaną z upoważnienia ................ przez ...................przyznano Wnioskodawcy dodatek mieszkaniowy na okres 6 miesięcy, tj. od ................r. do ...........r. w kwocie .............. miesięcznie oraz ryczałtu w kwocie ............. miesięcznie.
Pani .................... w dniu ................. złożył pisemne oświadczenie o rezygnacji z przyznanego dodatku mieszkaniowego.
Art. 162 § 1 pkt 1 KPA stanowi: Organ administracji publicznej, który wydał decyzję w pierwszej instancji, stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli decyzja: stała się bezprzedmiotowa, a stwierdzenie wygaśnięcia takiej decyzji nakazuje przepis prawa albo gdy leży to w interesie społecznym lub interesie strony.
Bezprzedmiotowość decyzji oznacza jej nierealność z punktu widzenia możliwości osiągnięcia celu i wiąże się ze zmianą stanu faktycznego, gdyż każda decyzja wiąże tak długo, jak długo istnieją stosunki faktyczne stanowiące podstawę jej wydania. W sytuacji, gdy osoba uprawniona w decyzji do otrzymania dodatku mieszkaniowego zrezygnowała z przedmiotowego świadczenia, decyzja taka staje się bezprzedmiotowa.
Wobec powyższego zachodzi konieczność stwierdzenia wygaśnięcia z upływem ......... jako bezprzedmiotowej decyzji administracyjnej przyznającej dodatek mieszkaniowy na miesiąc/e: ....................
Orzeczenie wygaśnięcia decyzji leży w interesie społecznym, bowiem wypłata świadczenia na rzecz osób nie uprawnionych w sprawie dodatku mieszkaniowego spowodowałaby naruszenia zasad gospodarowania środkami publicznymi, będącymi źródłem finansowania dodatków mieszkaniowych.
Wobec powyższego orzeczono jak w sentencji.
Pouczenie
1. Od decyzji niniejszej służy Stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w ........... za pośrednictwem .............. pisemnie w terminie zawitym 14 dni od daty jej doręczenia.
2. Strona może w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji żądać jej uzupełnienia stosownie do art. 111 kpa.