art.101 ust. 7 zwroty świadczeń- czy je robicie? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 lut 2017, 11:38

zgodnie z art. 101 ust. 7. Gmina właściwa ze względu na miejsce zamieszkania albo na ostatnie miejsce zameldowania na pobyt stały jest obowiązana do zwrotu wydatków gminie, która przyznała świadczenia w miejscu pobytu.

przyznaliśmy i wypłaciliśmy osobie zasiłek stały - w miejscu pobytu- i zwróciliśmy się o zwrot tego świadczenia od gminy właściwej- gmina odpisała nam ,że nie zwróci świadczenia- bo to środki z dotacji - i to nie ma sensu- czy też tak robicie?
a co z posiłkami z programu0 też żądacie zwrotu czy odpuszczacie- bo to dotacja
a co jeśli jest celówka- chyba wtedy gmina powinna zwrócić, a jeśli okresówka wypłacana z dotacji i środków własnych- to się upominać tylko o własne a dotację nie?
kasiula


Napisano: 03 lut 2017, 13:03

nikt nie ma takich przypadków?
kasiula

Napisano: 03 lut 2017, 13:24

należy sie zwrot zgodnie z ustawa - art 101 ust 7 - str ten nie reguluje jakie zasiłki sie zwraca a jakie nie wiec gmina właśvciwa nie może odmówić zwrotu wypłaconych świadczeń o ile na pewno jest gminą właściwą .
ewkaa

Napisano: 10 lut 2017, 10:33

Uważam, że niepotrzebnie był przyznany zasiłek stały w miejscu pobytu - trzeba było przyznać celówkę na jeden miesiąc (i domagać się jej zwrotu), a sprawę ZS przesłać do właściwej gminy. Art. 101 ustawy należy czytać w całości, bo wtedy jest wiele wyjść z różnych sytuacji, np. ust. 3 pozwala na takie rozwiązanie, jakie proponuję, bo zasiłek celowy przyznajemy wtedy ze względu na sytuację osobistą, a zasiłek stały niech rozpatrzy właściwy organ. Też uważam, że nie ma znaczenia czy ZS był wypłacony z dotacji czy z własnych, bo to jest zadanie własne gminy i może się zdarzyć, że kasa z dotacji się skończy, a wtedy co? Też zwrotu nie zrobią?
jakobos
Stażysta
Posty: 168
Od: 30 maja 2007, 17:28
Zajmuję się:
Lokalizacja: zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska

Napisano: 10 lut 2017, 15:01

Zwrotu dokonuje gmina ostatniego miejsca zameldowania ale to dotyczy tylko osób bezdomnych.
Iga2


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x