Na podstawie art 113 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013r. poz. 267- t.j. z późn. zm.) oraz Zarządzenia Wójta Gminy .......Nr 8/2013 z dnia 27 marca 2013r. w sprawie upoważnienia pracownika ..........Ośrodka Pomocy Społecznej w ....... do prowadzenia postępowania oraz wydawania decyzji z zakresu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów
POSTANAWIA SIĘ
Sprostować oczywistą omyłkę pisarską w Postanowieniu decyzji administracyjnej w sprawie przyznania świadczeń z funduszu alimentacyjnego z dnia ........r. znak: FA-.........4 poprzez zastąpienie słów:
„Przyznać świadczenie z funduszu alimentacyjnego dla: .........
data urodzenia: ......... w wysokości ........zł miesięcznie na okres od ..... do 2014-09-30”
zastąpić słowami:
„Przyznać świadczenie z funduszu alimentacyjnego dla: ............
data urodzenia:........... w wysokości 500,00 zł miesięcznie na okres od ........ do 2015-09-30”
UZASADNIENIE
W postanowieniu decyzji z dnia .....4r. znak .........4 pracownik ....... Ośrodka Pomocy Społecznej w ............. działając z upoważnienia Wójta ......... ........... popełnił oczywistą omyłkę pisarską wpisując błędnie okres przyznania prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego dla................ data urodzenia: .......... .
Zatem zgodnie z art 113 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013r. poz. 267- t.j. z późn. zm.), który stanowi, że „ organ administracji publicznej może
z urzędu lub na żądanie strony prostować w drodze postanowienia błędy pisarskie i rachunkowe oraz inne omułki w wydanych przez ten organ decyzji.”
Mając na uwadze powyższe orzeczono jak w sentencji.
POUCZENIE
Na postanowienie stronie w sprawie sprostowania i wyjaśnienia służy zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu w terminie 7 dni op otrzymania postanowienia, za pośrednictwem tutejszego organu.