art.37 ust.4 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 maja 2014, 10:43

Witam, mam pytanie. Osoba pobiera zasiłek stały, wcześniej pobierała świadczenie z tytułu sprawowania opieki nad matką. Obecnie może się ubiegać z powortem o świadczenie, które otrzyma wraz z wyrównaniem za kilka miesięcy. Co zrobić ze stałym? Czy osoba ma prawo wybrać z czego chce korzystać, czy musi zrezygnować ze stałęgo w myśl powyższego art. ustawy? A jeżeli zrezygnuje ze stałego i nabędzie prawo do świadczenia, to czy musi go zwrócić za miesiące za które go pobierała?
komo


Napisano: 28 maja 2014, 11:48

Mnie wydaje się, ze może ubiegać się o świadczenie, ale od bieżącego miesiąca. Jest to piękne pytanie do Ministerstwa, wyślij im ten problem. Pozdrawiam.
Esia

Napisano: 28 maja 2014, 15:50

Zgodnie z interpretacją Pani Mlonki, to w chwili obecnej może zrezygnować ze stałego i ubiegać się o ZDO ale nie należy jej się wyrównanie ponieważ zasiłek stały jest równoznaczny z całkowitą niezdolnością do pracy, więc w minionych okresach nie było rezygnacji z zatrudnienia czy też jego podejmowania nie ze względu na opiekę nad osobą niepełnosprawną lecz z powodu swego stanu zdrowia.
abc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x