AS - dodatek Moduł II

Strona 2 z 3    [ Posty: 24 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 01 mar 2016, 11:50

Powiedźcie więc, zaświadczenie za kwartał poprzedzajćy złożenie wniosku, to będzie X, XI i XII?
maaa

Napisano: 01 mar 2016, 13:08

Jeżeli wniosek składany w marcu to owszem październik, listopad, grudzień do dochodów.

Powiedzcie Państwo czy wymagacie przy składaniu wniosku zaświadczeń potwierdzających dochód? i czy jeżeli ktoś wykazuje brak dochodu wymagacie np. zaświadczenie potwierdzające status osoby bezrobotnej, mam tu na myśli nie wnioskodawcę, a przykładowo ojca wnioskodawcy?
Dar

Napisano: 01 mar 2016, 13:12

Powiem Ci z własnego podwórka AS, że będę prosić o to by osoby potwierdzały dochód, dokumentowały, bo w oświadczeniach cyrki wypisują. Zaświadcznie z pracy o zarobkach, jak bezrobotni to z PUP, jak niski dochód to z OPS
maaa

Napisano: 01 mar 2016, 13:35

Ja do tej pory nic dodatkowego nie brałam, uprzedzam o odpowiedzialności karnej i o tym, że może zażądamy dodatkowych dokumentów, potwierdzających dochód. Postanowiłam nie wychodzić przed szereg [czyt. PFRON] i nie biorę niczego ponad to, czego oni oczekują.
PCPR

Napisano: 03 mar 2016, 13:38

To jak w końcu? Bierzy pod uwagę dochód samego Wnioskodacy, czy dochód przypadajćy na osobę?
Pomóżcie
maaa

Napisano: 03 mar 2016, 13:57

No właśnie pomocy.....
W warunkach napisane jest, że zwalniamy z wkładu własnego jak dochód wnioskodawcy nie przekracza, na stronie, że gospodarstwa domowego, a jeśli chodzi o kwotę powyżej 3000 zł tez piszą o kwocie dochodu wnioskodawcy... Zgłupiałam całkowicie :(
olo

Napisano: 03 mar 2016, 14:10

W tym roku chodzi o przeciętny miesięczny dochód, który jest owszem dochodem kwocie wnioskodawcy, ale "w przeliczeniu na jedną osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy". A w zeszłym roku było napisane, że chodzi o średniomiesięczny dochód zatrudnionego beneficjenta. Dlatego, WEDŁUG MNIE, w tym roku sprawdzamy całą rodzinę.
PCPR

Napisano: 03 mar 2016, 14:35

To co, napisze ktoś oficjlne pismo "do góry" i wkli odpowiedź? :)
maaa

Napisano: 03 mar 2016, 15:50

Napisałam już maila... Bo mój oddział nie potrafił mi udzielić odpowiedzi.... Jeśli mail nie pomoże to wyślę pismo.

Pozdrawiam
olo

Napisano: 03 mar 2016, 16:09

Super! Dzieki Ci wielkie :) umieść proszę odpowiedz później
maaa

Strona 2 z 3    [ Posty: 24 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny