asystent rodziny- monitoring - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 11 kwie 2024, 11:58

Jeżeli dziecko kończy 18 lat to kończę swoje działania asystenta. Czy prowadzę po tym monitoring w rodzinie ?
mvvvq
Stażysta
Posty: 88
Od: 16 sie 2022, 9:26
Zajmuję się: DM ŚW

Napisano: 12 kwie 2024, 7:38

1. Zgodnie z art. 37 ust. 1 u.w.r.s.p.z., objęcie dziecka jedną z form pieczy zastępczej następuje na okres nie dłuższy niż do osiągnięcia pełnoletności.
2. Z art. 15 ust. 1 pkt 16 ustawy z 9.06.2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wynika jednoznacznie, że do zadań asystenta rodziny należy monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną chyba, że rodzina odmawia współpracy z asystentem. :)
czyli kończysz asystenturę w rodzinie i zaczynasz monitoring jeżeli oświadczą, że chcą dalej współpracować z Tobą.
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 79
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x