Asystent rodziny w rodzinie zastępcze? praktykujecie to? - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny

Napisano: 16 cze 2021, 14:03

Dzień Dobry

Tutejsza szkoła nie zgłaszała nam żadnych problemów z dzieckiem, które przebywa w rodzinie zastępczej ( dziadkowie), rodzina nie jest objęta naszym wsparciem.

Następnie pedagog szkolny wystąpił do sądu z opinią na temat ucznia wraz z prośbą o przydzielenie rodzinie zastępczej asystenta rodziny.
Chłopiec sprawia olbrzymie problemy wychowawcze, rodzina nie radzi sobie z nim.
Dziś otrzymaliśmy pismo z sądu ( nie postanowienie) wraz z kserokopią opinii pedagoga z prośbą aby zaproponować rodzinie asystenta i w ciągu 21 dni poinformować ich co i jak.

2 lata temu mieliśmy kontrole z Urzędu Wojewódzkiego, która zarzuciła Nam, iż nie można przydzielić asystenta rodziny rodzinie zastępczej. Asystenta przydziela się rodzinie biologicznej po to aby dziecko wróciło do niej. Nad rodziną zastępcza jest koordynator pieczy zastępczej z PCPR.

Spotkaliście się z podobną sytuacją? jak robicie?
Na co się powołać?
bo trochę zgłupieliśmy
Agnes87
Stażysta
Posty: 113
Od: 22 wrz 2015, 8:12
Zajmuję się:


Napisano: 17 cze 2021, 9:25

Jest dokładnie tak, jak napisałaś. U nas kiedyś Sąd przysłał do OPS zapytanie, czy w rodzinie ( samotna kobieta 80 lat) jest asystent rodziny. Odpowiedzieliśmy do sądu, w jakich przypadkach (zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny .... ) jest przydzielany AR.
Odnośnie współpracy AR z rodziną zastępczą, nie praktykujemy tego. Rodziną zastępczą zostają osoby, które są kwalifikowane przez PCPR, więc w takich przypadkach to PCPR powinien ocenić, czy nie rozwiązać umowy z taką rodziną, a jeśli dziecko sprawia takie ogromne problemy, to istnieją inne formy pomocy dziecku, np. psycholog, warsztaty, MOS, itp.
asystentka111
Praktykant
Posty: 2
Od: 07 maja 2021, 8:20
Zajmuję się: asystent rodziny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x