bezdomni opłata za schroniska - Uzależnienia, Bezdomność

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 38 ]
Wybrane tematy:
świetlice środowiskowe w 2015 r.? Zachowaj trzeźwy Umysł Szkolenie- kontrola przedsiębiorców sprzedających alkohol przez GKRPA organizacja koloni programem terapeutycznym leczenie z.stały-alkohol

Napisano: 28 mar 2011, 16:55

Czy płacicie za pobyt wszystkim bezdomnym z waszej gminy ? Jak można odmówić płacenia ?
~dorota


Napisano: 28 mar 2011, 22:34

Można, jeżeli bezdomny nie realizuje np. kontraktu, indywidualnego programu wychodzenia z bezdomności,inaczej raczej nie można.
~ela

Napisano: 29 mar 2011, 8:56

jest to zadanie własne obowiązkowe - musimy opłacać
~goska

Napisano: 08 kwie 2011, 14:44

Wracam do tematu. Prosze podajcie jakie mogą być przyczyny odmowy płacenia za schronisko !!! Mamy kilku gości, w wieku produkcyjnym nie nadużywajacych alkoholu, są zarejestrowani w PUP , olacimy za nich ok. 400 zł do schroniska. Mają zapewniony nocleg, wyżywienie , jeszcze pisza podania o dodatkowa pomoc. Myslę, że sobie dorabiają na czarno... Co robić ???/
~dorota

Napisano: 08 kwie 2011, 15:58

u nas schronisko kosztuje 800,-zł mies. :(
~maja

Napisano: 08 kwie 2011, 17:27

Tak jak Ela - zawrzeć indywidualny program wych. z bezd. albo kontrakt socjalny - jakiś sensowny, np na 3 m-ce. W przypadku braku realizacji można się pokusić o odmowę dalszego schronienia. Zwłaszcza latem.
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Od: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:

Napisano: 08 kwie 2011, 20:05

Nie odmawiam pomocy, daję skierowanie do schroniska - nocleg plus posiłek goracy/ 15 żł dziennie/ plus zasiłek okresowy dla bezrobotnych na środki higieny osobistej, odzież itp...to ma im wystarczyć na potrzeby.Niepełnosprawni z rentą minimalną co 3 miesiące , lub 2 dostają na leki celowy. Praca socjalna : jak mam trudności kieruję bezrobotnych do doradcy zawodowego i psychologa, włączam niektórych do projektów. Nie odmawiam pomocy i nie wyrzucam. Uważam to za błąd , nie wypuszczam bezradnego i niekiedy zdesperowanego w świat.
~MAGDA11

Napisano: 11 kwie 2011, 14:05

Magda11, założyłem że Dorocie chodzi o ewidentne przypadki, gdzie młody zdrowy chłop nie podejmuje najmniejszej aktywności tylko leży całymi dniami w schronisku brzuchem do góry zadowolony, że podadzą mu gotowy posiłek 3 razy dziennie (szkoda że nie do łóżka) i że nic nie musi robić. A znam takich. Żyć nie umierać. Zapomnij, że pójdą poszukać pracy, choćby dorywczej, bo po co? Nie mówię tu o bezradnych i zdesperowanych ludziach, tylko o zawodowych leserach, którzy podnieśli nieróbstwo do rangi sztuki i nie widzą powodu, żeby cokolwiek zmienić, ponieważ tak im dobrze i nic więcej im nie trzeba. A jeszcze mają pretensje, że nie mają żadnych pieniędzy - nieważne, że OPS płaci po kilka stów miesięcznie za ich schronienie i wyżywienie, oni do ręki nic nie dostają więc za co mają papierosy kupić? :)
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Od: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:

Napisano: 13 kwie 2011, 10:02

Dziekuję Ci jerzozwierz, dokładnie o taki przypadek mi chodzi... Dlaczego mamy płacic po 400 - 500 zł miesięcznie za obiboka. ... Osoby te raczej pracują dorywczo, na czarno i mają swoją kasę. Wolałabym te 400 zł przyznać rodzinie wielodzietnej lub starszej chorej osobie.

Co można zawrzeć w kontrakcie? Niby zgłasza się systematycznie do PUP , niby poszukuje pracy.W schronisku nie stwarza problemów... Nie mam czego się doczepić za przeproszeniem.......
~dorota

Napisano: 16 maja 2011, 22:22

Jeśli jest z mojej miejscowości, jest w wieku produkcyjnym, bezrobotny, bez źródła utrzymania, realizuje wszystkie ustalenia, nie ma pracy i propozycji / choć staram się dawać takich do CIS, grup wsparcia, projektów/. Staram się ich uaktywniać, poprzez branie udziału w w/w formach pomocy. Często nie ma miejsc, lub nie są zakwalifikowani. Daję skierowania i zasiłek okresowy na konto schroniska.Siedzą przed schroniskiem na murku/ nie ma ławki/ i obserwują ptaszki. Taka prawda. Niektórzy porobili kursy, brali udział w projektach, pełni chęci do zmian, zapału do lepszego życia i co? schody: brak pracy, brak źródła utrzymania, nie ma szans na mieszkania chronione i to tragedia tych ludzi.
~MAGDA11


  
Strona 1 z 4    [ Posty: 38 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x