bezdomność - Uzależnienia, Bezdomność

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
świetlice środowiskowe w 2015 r.? Zachowaj trzeźwy Umysł Szkolenie- kontrola przedsiębiorców sprzedających alkohol przez GKRPA organizacja koloni programem terapeutycznym leczenie z.stały-alkohol

Napisano: 08 gru 2010, 10:46

Czy można powiedzieć o osobie że jest bezdomna w przypadku gdy jest zameldowana na pobyt stały i nie ma możliwości zamieszkania w swoim domu, gdyż nadzór budowlany wydał decyzję, w której zobowiązał stronę do wykonania rozbiórki budynku. Podopieczy aktualnie tuła się po ludziach, którzy go przygarną. W okresie zimowym będzie zamieszkiwał u kolegi. Czy w takiej sutacji można zakwalifikować osobę jako bezdomną?
~Basia


Napisano: 08 gru 2010, 11:46

jak najbardziej, mówi o tym art. 6 ust. 8, jest zameldowany a nie ma możliwości mieszkać, pozdrawiam
~Beata

Napisano: 09 gru 2010, 14:25

Beata nie tak szybko, zauważ: \"W okresie zimowym będzie zamieszkiwał u kolegi\". Z zameldowaniem masz absolutnie rację, ale podstawowy warunek uznania za bezdomnego to niezamieszkiwanie w lokalu mieszkalnym, a kolega, jak mniemam, w takowym zamieszkuje.
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Od: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:

Napisano: 16 maja 2011, 22:38

w Ustawie o pomocy społecznej. Zgodnie z art. 6 pkt 8 osoba bezdomna to „osoba nie zamieszkująca w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i nie zameldowana na pobyt stały w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych, a także osoba nie zamieszkująca w lokalu mieszkalnym i zameldowana na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania” (Dz.U. z 2008r., nr 115).
Jednak jak się podkreśla, bezdomność jest przede wszystkim zjawiskiem społecznym, nie poddającym się opisowi w kategoriach czysto prawniczych. Ani formalne prawo do zamieszkania w danym lokalu, ani brak tego prawa nie przesądzają bowiem niczego w kwestii bezdomności. Możliwe są sytuacje, gdy konflikty rodzinne uniemożliwiają faktyczne współzamieszkiwanie w lokalu, w którym jest się zameldowanym, lub też zaspakajanie potrzeb mieszkaniowych pomimo braku zameldowania i formalnego prawa do zamieszkiwania w danym lokalu.
~MAGDA11


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x