bezdomny!!!! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 20 gru 2013, 11:29

Proszę o podpowiedz, czy pokrywać koszty pobytu bezdomnego w Schronisku od połowy listopada w sytuacji kiedy wniosek składa w ops w grudniu a przebywał tam faktycznie od połowy listopada??????? Czy trzymać się zasady, że pomoc przyznajemy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek?????
~ klarka

Napisano: 20 gru 2013, 12:06

Właściwie nie ma podstaw, żeby zapłacić mu za listopad. Sorry, ale leży to w interesie schroniska, żeby pilnować, żeby klienci złożyli wnioski na czas.
~Jerzozwierz

Napisano: 20 gru 2013, 12:29

dzięki Jerzozwierz, takie stanowisko mi równiez jest bliższe
~ klarka

Napisano: 20 gru 2013, 15:59

urzędasy!!!
\"trzymcie\" się procedur i idio. tycznych zapisów, bo to przecież ważniejsza sprawa jest od zapewnienia schronienia dla bezdomnego i poniesienia związanych z tym odpłatności.
...żenada
~anka

Napisano: 20 gru 2013, 16:28

szkoda że pod wasz ośrodek nie przyszedł i nie czekał aż mu załatwicie schronienie. Powinniście się cieszyć że ma dach nad głową i wam nie zamarzł. Może lepiuej wam było gdyby do DPS u trafił. A jest okres zimowy. Tacy ludzie często nie mają żadnych dokumentów. A u was termin wniosku się liczy. WSTYD że wogóle takie pytania padają
~-)

Napisano: 20 gru 2013, 16:32

jak jerzozwierz //tak robimy i odsyłąmy
~ale numer

Napisano: 23 gru 2013, 13:48

Anka, może weź pod uwagę, że trzymamy się procedur nie dlatego, że lubimy, tylko dlatego, że jesteśmy KONTROLOWANI, czy się trzymamy, a za nie trzymanie się ponosimy konsekwencje. -) - sorry, ale tobie to w ogóle nie wiem, o co chodzi. Sądzę, że gdyby człowiek przyszedł pod ich ośrodek, to po prostu zapewniliby mu gdzieś schronienie, niezależnie od tego, czy posiadałby dokumenty, czy nie. Tak byłoby zresztą dużo lepiej, bo wówczas nie zaistniałby problem spóźnionego wniosku. Natomiast powtarzam jeszcze raz, że uważam za niedopuszczalną sytuację, w której ops dowiaduje się dopiero po miesiącu, że klient jest w schronisku. Schronisko powinno informować właściwy ops niezwłocznie przy przyjmowaniu osoby. A co np, jak okazałoby się, że ops w ogóle nie ma podstaw, żeby za człowieka zapłacić, bo człowiek tak naprawdę nie jest osobą bezdomną i tylko miał taką fanaberię, żeby nakłamać w schronisku, że jest, bo np. pokłócił się z rodzicami i uniósł się honorem - takie rzeczy się zdarzają. Wówczas schronisko jest w plecy o te wszystkie dni, przez które zwlekało z kontaktem z ops. Dlatego powtarzam - leży to w interesie schroniska.
~Jerzozwierz

Napisano: 23 gru 2013, 13:53

oczywiście, że to wina schroniska, przecież to w ich interesie jest, ażeby zgłosić bezdomnego jak najszybciej do OPS. Z bezdomnymi są różne sytuacje . Ostatnio mieliśmy chłopaka, który faktycznie pokłócił się z rodzicami, trafił do schroniska chociaż nie był osobą bezdomną.
~ja


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x