Bezpieczny Internet - konferencje wojewódzkie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 03 wrz 2015, 9:38

Fundacja Odkrywców Innowacji i Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza rodziców i nauczycieli na cykl bezpłatnych konferencji, poświęconych aktualnym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu. Cykl konferencji odbywa się w terminie 14.09.2015-08.10.2015r.

Celem 16 wojewódzkich konferencji jest podniesienie wiedzy i świadomości osób dorosłych za bezpieczeństwo ich dzieci w Internecie, przedstawienie aktualnych zagrożeń występujących w sieci oraz zapoznanie z najlepszymi praktykami w zakresie kreatywnego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu przez najmłodszych internautów.


Jeżeli Twoje dziecko spędza za dużo czasu w Internecie, nie możesz go odciągnąć od gier komputerowych i tabletu, to przyjdź i dowiedz się, jakie mogą być tego konsekwencje.


Dla uczestników konferencji przewidziane są materiały dotyczące bezpiecznego Internetu, a także interaktywny, edukacyjny multibook zawierający gry fabularne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

Na konferencji zostaną również wybrani Trenerzy Bezpiecznego Internetu (TBI), którzy przeprowadzą w październiku br. odpłatne szkolenia adresowane do kolejnych osób w swojej społeczności lokalnej.


Szczegółowe miejsca i program konferencji, a także formularz rejestracyjny są dostępne na stronie projektu: http://www.bezpiecznyinternet.edu.pl

Konferencje zostały objęte patronatem:

Ministra Edukacji Narodowej
Rzecznika Praw Dziecka
Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
odkrywcyinnowacji
Praktykant
Posty: 1
Od: 02 wrz 2015, 12:10
Zajmuję się:


Napisano: 05 wrz 2015, 22:29

Szkoda, że nie dla pracowników socjalnych. Mają kontakt rodzicami a posiadając wiedzę o tych zagrożeniach mogą nakłaniać rodzinę do zainteresowania się takimi zagadnieniami.
Gość

Napisano: 05 wrz 2015, 22:46

Adresatami tych konferencji są przede wszystkim rodzice i nauczyciele. Wielu pracowników socjalnych jest rodzicami, wiec spokojnie mogą być uczestnikami.
Umieszczając tę wiadomość na forum odwiedzanym przez pracowników pomocy społecznej, organizatorzy chcieli zapewne dotrzeć z tą informacją do rodziców, którym pracownicy pomocy społecznej pomagają (ci pracownicy poinformują zainteresowanych rodziców), do tych, którzy pomagają chyba też jest adresowane to zaproszenie?
angoc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x