Bieda nie jest przyczyną odbierania dzieci rodzicom - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 gru 2015, 19:13

Bieda nie jest przyczyną odbierania dzieci rodzinom. Artykuł opublikowany w "Rzeczypospolitej" mocno zaniepokoił środowisko osób pomagających dziecku i rodzinie. Stowarzyszenie Wsparcie i Pomoc podjęło w tej sprawie stosowne działania. W związku z opublikowanym tekstem "Urzędnicy częściej zabierają dzieci rodzicom", gdzie pojawia się przekaz o tym, że bieda jest przyczyną ograniczania praw rodzicielskich i kierowania dzieci do placówek, stowarzyszenie „Wsparcie i Pomoc” złożyło skargę do redakcji "Rzeczypospolitej" oraz skierowało w tej sprawie oficjalne pismo do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o interwencję. Dziennikarski "fakt medialny" o biedzie będącej przyczyną kierowania dzieci do placówek opiekuńczo-wychowawczych, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, rozpowszechniają od wielu dni liczne serwisy informacyjne w Polsce. Źródłem informacji jest artykuł opublikowany w "Rzeczypospolitej".

Źródło: https://www.facebook.com/groups/pomoc.s ... 883659686/

"Urzędnicy częściej zabierają dzieci rodzicom" - artykuł opublikowany w "Rzeczypospolitej", cytaty:
"...mam wrażenie, że pracownicy socjalni coraz częściej nadgorliwie podchodzą do kwestii biedy. Gdy rodzina nie jest zamożna, zamiast ją nadzorować, łatwiej jest im odebrać dzieci..." oraz "Media opisywały ostatnio sprawę rodziny Olejarzów z Pruchnika, którym sąd odebrał ośmioro dzieci w powodu biedy..."
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/31111987 ... zicom.html
angoc

Napisano: 03 gru 2015, 15:12

To prawda ale nie reguła. Gazeta generalizuje. Nie lubicie nadzorowania środowisk. Nie macie na to chęci i czasu.
Ares30

Napisano: 03 gru 2015, 15:29

ani motywacji :(
makla

Napisano: 03 gru 2015, 17:40

Lepiej zabrac dzieci i zabezpieczyc niz wysluchiwac potem w TVN o tragedii ktorej mogli a nie zapobiegli pracownicy socjalni. Litujemy sie, dajemy drugie szanse, tracimy czas na psychosocjalny belkot a potem trupy w smietnikach i beczkach, zmasakrowane noworodki, gwalcone dziewczynki i samobojstwa.
Realista


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x