Błagam powiedzcie co zrobić - przez pomyłkę wypłacony ZP - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Napisano: 20 kwie 2026, 7:21

Kobieta przyniosła mi zaświadczenie z ZUS, że od kwietnia 2026 r. ma dodatek pielęgnacyjny z ZUS. Wszczęłam postępowanie i dziś miałam termin uchylenia decyzji. Ale nie wstrzymałam wypłaty i przez przypadek poszedł przelew. kobieta bez problemu dziś zwróci ten zasiłek, tylko jak teraz zrobić żeby prawnie to było ok? Dziś uchylam decyzję, a co z tym zwróconym zasiłkiem? Może być tak przyjęty bez decyzji żądającej zwrotu??? Czy notatkę jakąś zrobić może?
jagoda2
Starszy referent
Posty: 557
Od: 08 sty 2015, 13:48
Zajmuję się:


Napisano: 20 kwie 2026, 8:07

W czasach kiedy roboty było po uszy...
Mnie się kiedyś udało w decyzji uchylającej w uzasadnieniu przemycić informację , że nadpłacony zasiłek za miesiąc........został zwrócony na konto OPS w dniu......w związku z powyższym odstępuję od prowadzenia procedury ustalania nienależnie pobranych świadczeń.

Musisz coś napisać aby dać do księgowości dokument dot.wpłaconej kwoty.
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 20 kwie 2026, 8:16

Tak właśnie myślałam żeby zrobić tylko nie wiem czy to wystarczy...Z drugiej strony bez sensu jest wydawać decyzję żądającą zwrotu w sytuacji gdy strona sama już zwróciła zasiłek...
jagoda2
Starszy referent
Posty: 557
Od: 08 sty 2015, 13:48
Zajmuję się:


Napisano: 20 kwie 2026, 8:27

Ja po uchyleniu robię decyzję ustalająca nienależnie pobrane świadczenia....i jeżeli ktoś już wpłacił należność to w tej decyzji piszę , że odstępuję od żądania zwrotu z uwagi na zwrot w dniu....
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 20 kwie 2026, 15:08

Czyli mimo tego, że już wpłaciła mi to mam zrobić decyzję ŻZ i odstąpić od żądania zwrotu? Ktoś jeszcze by się mógł wypowiedzieć??
jagoda2
Starszy referent
Posty: 557
Od: 08 sty 2015, 13:48
Zajmuję się:

Napisano: 20 kwie 2026, 15:30

jagoda2 pisze:
20 kwie 2026, 8:16
Tak właśnie myślałam żeby zrobić tylko nie wiem czy to wystarczy...Z drugiej strony bez sensu jest wydawać decyzję żądającą zwrotu w sytuacji gdy strona sama już zwróciła zasiłek...
Ja w takiej sytuacji powiedziałam kobiecie żeby zrobiła zwrot przelewu od nas jeśli to kwestia 1 dwóch dni. Mam w systemie opcję świadczenie "nie pobrane" jeśli to jest obrębie jednego dwóch dni to wszystko księgowo się zamyka . Nie wiem czy to jest ok . Ale tak nawet ostatnio robiłam .
Hawcia
Referent
Posty: 376
Od: 19 kwie 2022, 12:20
Zajmuję się: świadczenia rodzinne fundusz alimentacyjny dodatek osłonowy

Napisano: 20 kwie 2026, 15:31

Hawcia pisze:
20 kwie 2026, 15:30
jagoda2 pisze:
20 kwie 2026, 8:16
Tak właśnie myślałam żeby zrobić tylko nie wiem czy to wystarczy...Z drugiej strony bez sensu jest wydawać decyzję żądającą zwrotu w sytuacji gdy strona sama już zwróciła zasiłek...
Ja w takiej sytuacji powiedziałam kobiecie żeby zrobiła zwrot przelewu od nas jeśli to kwestia 1 dwóch dni. Mam w systemie opcję świadczenie "nie pobrane" jeśli to jest obrębie jednego dwóch dni to wszystko księgowo się zamyka . Nie wiem czy to jest ok . Ale tak nawet ostatnio robiłam .
Tylko z uchyleniem musisz poczekać na zaksięgowanie przelewu zwrotnego
Hawcia
Referent
Posty: 376
Od: 19 kwie 2022, 12:20
Zajmuję się: świadczenia rodzinne fundusz alimentacyjny dodatek osłonowy

Napisano: 21 kwie 2026, 7:57

Spróbuj zrobić jedną decyzję uchylającą z zapisem o zwrocie ( jak wcześniej pisałam) .....jak szef nie podpisze- to wtedy zrób decyzję o uchyleniu i decyzję o nienależnie pobranym świadczeniu bez żądania zwrotu.
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 21 kwie 2026, 8:23

W sumie to sama podpisuję decyzje, ale chciałabym żeby było poprawnie a księgowość wzięła jako zwrot NP
jagoda2
Starszy referent
Posty: 557
Od: 08 sty 2015, 13:48
Zajmuję się:



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x