Braki w uzębieniu. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 18 kwie 2016, 16:32

Miłe koleżanki/dzy. Chciałabym poruszyć sprawę, która jest przecież jest dużym - tak my uważamy-problemem. Uradziłyśmy, że będziemy teraz pisać kontrakty na...wstawianie sztucznych szczęk przez klientów na NFZ. U nas czeka się rok. Stwierdziłyśmy bowiem, że mamy masę klientów, których nikt nie chce zatrudnić właśnie ze względu na to, że są szczerbaci! Kto zatrudni np. panią sprzedawczynię, która nie ma połowy zębów itd. itd. Czy macie podobne przemyślenia i czy może wdrażacie jakieś działania pod tym kątem?
Benka


Napisano: 19 kwie 2016, 0:09

Macie tyle pieniędzy, żeby dopłacać? Jest wyrok sądu, że pomoc społeczna jest zobowiązana pomagać również w tym zakresie. Czy może kombinujecie, żeby zmusić biednych do przeznaczenia ich marnych dochodów na protezy? Niech umiera z głodu, ale żeby musi sobie kupić, tak? Bo całych protez NFZ im nie zafunduje.
ząbek

Napisano: 19 kwie 2016, 11:51

Obowiązkowo zakontraktujcie garnitury, białe koszule i krawaty oraz lakierki dla mężczyzn i garsonki dla kobiet, koniecznie z broszką a'la Beata S. oraz ze skromna bluzką i butami na płaskim obcasie. Oczywiście nie da rady bez fitness clubu, codziennie obowiązkowo, a wymagana waga ciała według wzoru: wzrost w centymetrach minus 100. Poza tym co dwa tygodnie fryzjer i manicure, a dla starszych lifting. Bez wykonania tych zadań poodbierać zasiłki i czekać na faceta z butelką denaturatu i zapałkami.
dobra zmiana

Napisano: 19 kwie 2016, 13:11

A ja uważam, że to nie jest głupi pomysł. Proteza na NFZ może zostać zrobiona bezpłatnie, jedynie trzeba przekonać osobę, że warto to zrobić! Jeśli ktoś sam nie widzi problemu, to może prac.socj. będzie potrafił zmotywować do zmiany wyglądu?
@123

Napisano: 19 kwie 2016, 14:16

Moja podopeiczna na NFZ zrobiła zupełnie bezpłatnie protezę a brakowało pełnego uzebienia
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01
Zajmuję się:

Napisano: 19 kwie 2016, 15:41

Na jakiej podstawie takie wymagania? Jugendamt to nic w porównaniu niektórych prac. socj. W głowach się poprzewracało.
musik

Napisano: 19 kwie 2016, 19:54

Aby NFZ zrobil proteze gratis - a nalezy sie gratis raz na 5 lat - musi brakowac 5 zebow z szczece gornej lub dolnej. Ktos zapytal, jakim prawem tego chcemy wymagac? A takim, ze nikt sepleniacego szczerbatego nie zatrudni do wielu prac! Bo to jest XXI w. A prosze nie ironizowac z tymi bialymi koszulami itd., bo zeby to jest podstawa w tych czasach, by znalezc robote!
Benka

Napisano: 20 kwie 2016, 11:02

Pytałem, na podstawie jakiego zapisu prawnego macie zamiar wymuszać na podopiecznych takie żądania? Co do garniturów, garsonek itd., to przecież bez takiej prezencji też może się zdarzyć, że ktoś nie dostanie pracy, bo przyjdzie w dresach.
musik

Napisano: 20 kwie 2016, 11:57

Pomoc w zrobieniu protezy a syf w chałupie ząbki na wierzch i pełen uśmiech.
oprócz protezy zakupcie jeszcze garnitury i garsonki koniecznie z białą bluzką.
Iza1

Napisano: 20 kwie 2016, 18:31

My nic nie będziemy wymuszać. Do żadnego kontraktu nie można zmusić! Pełne uzębienie to podstawa w tych czasach, by znaleźć pracę, a garnitur czy biała koszula nie jest potrzebna naszym klientom do znalezienia pracy, bo jak się startuje na robotnika budowlanego czy sprzedawczynię, to nie przesadzajmy. A jeśli chodzi o autoprezentację, to mieliśmy przez wiele lat takie szkolenia klientów w ramach kontraktów. Większość już nie chodzi z tłustymi włosami, nie czuć od nich potu, a byli i tacy, co sami poszli wstawiać zęby po wykładach naszych specjalistów.
Benka


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x