ciagle składa wnioski - Świadczenia rodzinne

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 28 ]

Napisano: 02 lip 2014, 11:43

decyzja o umorzeniu:
Zgodnie z art. 156 par.1 pkt 3 kodeksu postępowania administracyjnego zgodnie z którym, nieważna jest decyzja dotycząca sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną. Ustalenie prawa do ............... zostało już rozstrzygnięte decyzją z dnia .......... nr ................ Nie przedstawił Pan obecnie żadnych nowych dowodów mających wpływ na prawo do świadczeń rodzinnych. W związku z powyższym postępowanie prowadzące do wydania decyzji obarczonej jest wadą nieważności i musi zostać umorzone ze względu na bezprzedmiotowość.
Zgodnie z art. 105 par. 1 kodeksu postępowania administracyjnego gdy postępowanie z jakiejkolwiek przyczyny stało się bezprzedmiotowe w całości albo w części, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania odpowiednio w całości albo w części. Dlatego orzeczono jak w sentencji decyzji.


Na twoim miejscu zrobiłbym jednak wywiad i jeżeli na wywiadzie wyjdzie, że się nie opiekuje to dopiero decyzja
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:


Napisano: 02 lip 2014, 11:43

1986 widzę że pisałeś decyzję odmowną na zdo- brak opieki, czy byłbyś tak uprzejmy i podzielił się jej treścią???
Milunia

Napisano: 02 lip 2014, 11:48

elmer - odpowiedz MOPSu, ze przeporwadzenie wywiadu nie jest mozliwe, w skroce ze z rozpoznania w srodowisku wynika, ze opiekun nie przebywa w miejscu sprawowania opieki. nie mozna wiec potwierdzic sprawowania opieki.

wiec wywiadu miał nie bede. no chyba, ze z osoba niepełnosrpwana - ktora słabo kontaktowa byc moze jest albo wcale ? /osobiscie uwazam, ze nie mozna przeprowadzac wywiadu z osoba niepełnosprawna tylko ze z wnioskodawca/
1986

Napisano: 02 lip 2014, 11:50

Milusie ja tylko wkleiłem artykuły komu ZDO przysługuje potem komus SP na stan grudzien 2012r i ze wywiad sie przeprowadza. a potem w skroce ze nie mozna potwierdzic sprawowanej opieki. wiec nie spelnił przesłanki podstawowej wymienionej w art.
1986

Napisano: 02 lip 2014, 11:50

pomału. Pierw przynajmniej teraz sprawdź czy ten wywiad możesz zrobić
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 02 lip 2014, 11:51

nie mozna edytowac postów a szkoda.

"dodane mam jeszze ze wielokrotnie podjeto proby przeprowadzenia wywiadu"
1986

Napisano: 02 lip 2014, 12:13

aha czyli potraktowac jak nowy wniosek ? nie umarzac.

i wystapic jeszcze raz o wywiad i w zaleznosci jaki bedzie przyznac ZDO od dnia jak wnioskuje strona czyli od dnia złozenia wniosku.
1986

Napisano: 02 lip 2014, 12:18

Wywiad w miejscu sprawowania opieki, jeśli nie ma opiekuna to z osobą nad którą ma być taka opieka sprawowana. Osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym wcale nie oznacza osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, czy pozbawionej praw obywatelskich. A jak ta osoba wymaga pomocy to co pracownik socjalny tak to ma zostawić, bo nie ma opiekuna?
Gość

Napisano: 02 lip 2014, 12:27

tak wymaga pomocy tj opieki. a opiekun Zdo za opieke dostaje...

pracownik ma powierdzic opieke, ale jak ma ja potwierdzic jak nigdy opiekuna nie ma ?

wiec stwierdza, ze nie mozna potwierdzic opieki./a wywiadu brak bo ciagle uwazam, ze z z wnioskodawca sie go robi, nie z osoba na ktora ma byc opieka sprawowana - ustawa o pomocy spolecznej tak stanwi, wywiad przeprowadza się u osób i rodzin, które już korzystają z pomocy społecznej albo zamierzają z niej skorzystać. - niepełnosprawna nie musi byc przecież prowadzic wspolne gosp. z opiekunem)

dla mnie to siwadczenie nie jest dla osob, ktore maja w rodzinie niepełnosrpawnych ale dla tych co sie OPIEKUJA.
1986

Napisano: 02 lip 2014, 13:07

No tak zasiłek dla tych co się opiekują. Ale jeżeli pracownik tam jest kilkakrotnie to może oprócz zaznaczenia, że nie zastał opiekuna napisze coś więcej, że: np. nie można przeprowadzić wywiadu bo opiekuna nie ma a podopieczny się boi i nie chce otworzyć drzwi, ale jeżeli już jest to niech przynajmniej opisze jak wygląda mieszkanie, co jest z podopiecznym, no przecież przc. socjalni wiedzą jak ocenić czy widać tą opiekę po zastanej sytuacji, czy też nie. Pracownik ma tam rozeznać sytuację a nie tylko stwierdzić, że opiekuna niet.
Gość



  
Strona 2 z 3    [ Posty: 28 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x