Co kiedy zasilek stały nie starcza na życie? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 sie 2022, 23:34

Czy taka osoba umiera z głodu? Przecież zakładając, że jest samotna i nie ma żadnego materialnego wsparcia ze strony rodziny, nie sposób przeżyć za taką kwotę, jaką określają kryteria dochodowe.
Po opłaceniu czynszu, dajmy na to 300 zł, rachunku za prąd i wodę zastaje jakieś 200 zł na samo jedzenie, a trzeba jeszcze kupić leki, środki czystości, ubranie. Nie da się przeżyć za 5 zł dziennie, kostka białego sera tyle kosztuje.
Czy taka osoba może się ubiegać o jakieś dożywianie? Czy opieka zawiadomi prokuraturę jeśli taka osoba będzie korzystać z jadłodajni dla ubogich?
Jak to wygląda w rzeczywistości, przecież to jest śmierć głodowa, a pewnie jeszcze nie można posiadać żadnych oszczędności aby otrzymać zasilek stały. Ci ludzie umierają po cichu i nikt tego nie nagłaśnia?
Przeciez ci ludzie, nawet jak nie pracowali, to ktoś ich utrzymywał, ktoś kto płacił podatki na państwo i tracił mase pieniędzy przez inflację. Za to co państwo zabiera obywatelom, nawet nie jest w stanie zapewnić minimum egzystencji?
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS


Napisano: 27 sie 2022, 1:21

Jestem przekonana, że samotni ludzie, o których istnieniu nikt nie wie, po prostu umierają z głodu. Nie ma możliwości wyżyć,za taką kwotę. Znam osobę, która po opłaceniu rachunkow, jadła same ziemniaki, wskutek czego nabawiła się ciężkiego zapalenia płuc i umarła. Te kwoty są tak wyliczone, żeby ludziom skrócić życie i odciążyć budżet.
Czy ktoś robi statystyki,dotyczące długości życia samotnych ludzi, przebywajacych na zasiłku stałym przez dłuższy okres czasu w porownaniu z populacją ogólną? Chętnie bym się zapoznała z wynikami. Jeśli faktycznie żyją krócej, to znaczy, że państwo eliminuje ubogich obywateli.
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS

Napisano: 27 sie 2022, 10:41

Czy taka osoba nie ma prawa do tego, żeby kupić sobie niezbędną bieliznę, biustonosz, buty, kurtkę?
Pasta do zębów, papier toaletowy, płyn do naczyń, proszek do prania to są luksusy dla takiej osoby nieosiagalne, bo skoro zjada kostkę sera dziennie a na drugi dzień kilogram ziemniaków, to jej po prostu nie będzie stać na nic. Poza tym, po pól roku takiej diety prawdopodobnie zapadnie na jakąś cięzka chorobę. W obozie koncentracyjnym ludzie lepiej jadali. Panstwo łaski nie robi, zabiera pieniądze najbiedniejszym, w tej chwili mamy jakas kilkunastoprocentową inflację, jest to podatek, który najbardziej obciąża biednych.
Peach
Praktykant
Posty: 21
Od: 25 kwie 2022, 16:53
Zajmuję się: PS

Napisano: 29 sie 2022, 4:02

Nice post! Thanks for sharing this quality information with us. I really enjoyed reading. check this and visit this site to know more okbet Sports Betting 2022
okbetpoker
Stażysta
Posty: 74
Od: 11 sie 2022, 12:19
Zajmuję się: link


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x