Co o tym sądzicie? - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL


Napisano: 27 sty 2011, 0:05

Wielkie nieszczęście. Ale taka tragedia może zdarzyć się i w domu rodzinnym, gdzie jest pod opieką jedno a nie grupa dzieci.
~x

Napisano: 27 sty 2011, 2:01

Nie wiem, czy można cokolwiek sądzić czytając takie wiadomości. Może z ocenami warto się wstrzymać do zakończenia śledztwa \"w sprawie a nie przeciwko...\" \"Rzetelni\" dziennikarze nie byli nawet w stanie ustalić z którego piętra chłopiec faktycznie wypadł. A to przykłady:

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... iecka.html

http://www.fakt.pl/Dramat-w-domu-dzieck ... 090,1.html

A to też przypadek wychowanka, który również niedawno wypadł przez okno:

http://strefagostyn.pl/index.php/aktual ... okno-.html

~etatysta

Napisano: 27 sty 2011, 11:47

A jak z dwa lata temu utopilo się 4-letnie dziecko w stawie będące wychowankiem domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne to sprawę umorzono.Staw byl na terenie tej placówki.Pamietam dobrze ta sprawę i to ,że media jakos strasznie szybko ucichly.No cóż kościelnych się nie rusza???
~Kryśka

Napisano: 27 sty 2011, 15:47

Prawdziwie wielkie nieszczęście..... chyba nie trzeba tłumaczyć wychowawcom pracującym w domu dziecka że taka tragedia może przydarzyć się każdemu wychowawcy nawet najlepiej sprawującemu opiekę... i myślę, że Kościoła w to mieszać nie trzeba....
~Ewa

Napisano: 27 sty 2011, 23:04

Zgadzam się z Ewą. Mieszkam w Szczecinie i ten dom w którym to się stało jest w trakcie ogromnych zmian.Zostały tam ostatnie dwie grupy, bo innym grupom zapewniono mieszkania w różnych punktach miasta.
Ja pracuję w innej placówce, za miastem....
Współczuję tej wychowawczyni, bo rzeczywiście każdemu z nas może się to zdarzyć.....

~Agni

Napisano: 28 sty 2011, 1:53

To prawda,że każego może to spotkać.Niestety cała sytuacja jest okazją do nagonki medialnej na DDz:/ Wystarczy poczytać wpisy internautów typu: \"winnych ukarać!!utrzymanie dziecka kosztuje 3 tyś zł i za takie pieniądze dzieci powinny miec opiekę 24h/7 dni w tygodniu\" etc. Smutne jest to,że tradycyjnie najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie mają bladego pojęcia, jak wygląda praca w DDz i jakie dzieci są wychowankami: często zaburzone psychicznie, niezrównoważone emocjonalnie, niedostosowane społecznie.
~Lenka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x