Co z odpłatnością za SDS w maju? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 maja 2021, 12:32

Jak będziecie naliczać odpłatność uczestnikom za pobyt w SDS w m-cu maju? Nowelizacja wchodzi w życie jak się nie mylę 29 maja. Zatem ustalacie tylko do 29 maja?
panna migotka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 396
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 14 maja 2021, 13:32

Ustawa wchodzi 30 maja.My po rozmowie z prawnikiem uznaliśmy, że na podstawie art.6 ustawy zmieniającej wyślemy po prostu wszystkim pisma informujące, iż decyzje wygasają z mocy prawa, a odpłatność za maj jest ostatnią opłatą za korzystanie z śds.

Co do wyliczania to zgodnie z ustawą odpłatność jest miesięczna, więc zapłacą za cały miesiąc. No chyba, że ktoś w maju złoży wniosek o częściowe zwolnienie z powodu ograniczenia możliwości pełnego udziału w zajęciach. (praca zmianowa za zaleceniem GISU).
hek
Starszy referent
Posty: 534
Od: 13 maja 2019, 19:45
Zajmuję się: PS

Napisano: 14 maja 2021, 14:38

Wielkie dzięki.
panna migotka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 396
Od: 04 sty 2017, 12:55
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Napisano: 17 maja 2021, 14:19

U nas było inaczej. Wysyłaliśmy info o zniesieniu odpłatności za pobyt w ŚDS i wyliczenie kwoty do zwrotu za 30.05 i 31.05...
agnieszka1509
Praktykant
Posty: 27
Od: 28 kwie 2021, 9:36
Zajmuję się: Pomoc instytucjonalna / pracownik socjalny

Napisano: 17 maja 2021, 14:56

Te wyliczenie zwrotu zrobiliście tylko w formie pisma? Trochę nie bardzo.
hek
Starszy referent
Posty: 534
Od: 13 maja 2019, 19:45
Zajmuję się: PS

Napisano: 20 maja 2021, 12:42

My zmieniamy decyzje przy okazji zmian w sytuacji finansowej, zmieniam wysokość odpłatności więc skrócę przy okazji okres odpłatności. Prawnik dał mi też zielone światło na pismo informujące o wygaśnięciu decyzji z urzędu wraz z informacją o wysokości skorygowanych odpłatności, tj. do 29.05. - ale tak nie zrobię bo i tak mam u wszystkich powszczynane postępowania na zmianę sytuacji dochodowej.
Dorotek1983
Stażysta
Posty: 56
Od: 14 gru 2018, 22:34
Zajmuję się: Nie pracuje w ops.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x