Co z tym KRUSEM??? - Świadczenia rodzinne

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Napisano: 10 paź 2015, 12:35

Tak. Jeżeli spełnia warunki do otrzymania SZO.
Gość


Napisano: 12 paź 2015, 15:17

Z tego co ja przeczytałam i zrozumiałam to sprawa wygląda tak.
Osoba, która posiada gospodarstwo składa oświadczenie, że zaprzestała pracy w gospodarstwie żeby dostać świadczenie. Po złożeniu takiego oświadczenia KRUS wyrejestruje tą osobę z ubezpieczenia KRUS, wtedy w terminie 30 dni od wydania decyzji osoba może złożyć wniosek w KRUS o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem KRUS,.
Po objęciu dobrowolnym ubezpieczeniem KRUS przesyła decyzję do Wójta i my płacimy składki. Jeżeli osoba nie wystąpi do KRUS o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem my płacimy składki do ZUS po wyłączeniu z ubezpieczenia KRUS.
Dotyczy to decyzji obecnie wydawanych.
Do spraw wcześniejszych osoby mają 6 miesięcy na wystąpienie do KRUS o objęcie dobrowolnym ubezpieczenie.
Ewa 2015

Napisano: 12 paź 2015, 15:25

Jeszcze jeden niuans. Jeżeli pobierający świadczenie ma 25 lat składkowych do ZUS, wtedy składki do KRUS, nie są odprowadzane.
Gość



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x