W okresie świadczeniowym 2012/2013 wydałam decyzję dla dłużnika. Została ona doręczona. Z okresu 2013/2014 wnioskowałam o wyznaczenie przedstawiciela do doręczeń, bo dłużnik zmienił adres. Jeszcze nie otrzymałam postanowienia sądu.
Teraz na skutek zmiany wysokości alimentów muszę zmienić, decyzjię z okresu 2012/2013.
Moje pytanie: czy muszę skierować nowy wniosek o kuratora czy czekać, jakie będzie orzeczenie sądu?
Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
Re: Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
Ustanowienie przedstawiciela następuje na dany okres zasiłkowy, przy czym w jednym piśmie można wnioskować o ustanowienie przedstawiciela na były okres zasiłkowy (2013/2014)oraz na dopiero rozpoczęty (2014/2015), więc jeśli w chwili obecnej miejsce pobytu dłużnika nie jest znane należy wystąpić z kolejnym wnioskiem o ustanowienie kuratora na okres 2012/2013 lub rozszerzyć wniosek już złożony na okres zasiłkowy 2013/2014 np. w formie dodatkowego pisma lub wniosku podczas posiedzenia Sądu.
Re: Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
Wg mnie to jest chore, bo we wniosku do Sądu nie jest wyszczególnione na jaki okres zasiłkowy jest ustanawiany kurator. Ja ustanowiłam kuratora w poprzednim okresie świadczeniowym i dalej wysyłam do tego samego bo wiem, że gościa nie ma. A jakby co to ustale na nowo w przyszłym roku, a co ja nie mam co robić?????
Re: Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
A jakie przepisy regulują fakt, że kuratora ustanawia się tylko do odbioru decyzji za jeden okres ?
Re: Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
Wynika to z przepisów k.p.c., na podstawie których Sąd Rodzinny wyznacza kuratora stosownie do przepisów k.r.o. - "do danego postępowania", a nie na czas nieokreślony. Postępowanie administracyjne ws. dłużników jest więc na czas "określony" tj. dany okres zasiłkowy. Tak też wynika z pisemnych interpretacji Sądu Rodzinnego w rejonie którego działa mój GOPS.ola 35 pisze:A jakie przepisy regulują fakt, że kuratora ustanawia się tylko do odbioru decyzji za jeden okres ?
Podobna sytuacja ma się do kuratorów ustanowionych przez Sądy Wydziały Cywilne - ustanowionych do postępowania egzekucyjnego, na wniosek wierzycielki, ale przed komornikiem. Do postępowania administracyjnego organ musi wystąpić ze swoim wnioskiem o ustanowienie przedstawiciela (kuratora), nie ma jednak przeszkód ku temu, aby kuratorem tym była ta sama osoba, którą wyznaczył Sąd Wydział Cywilny, o ile ta wyrazi ponownie zgodę przed Sądem Rodzinnym.
Re: Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń
a nasz sąd mówił, ze wystarczy raz;_0 i tak też praktykujemy.
Oprócz Co zrobić - przedstawiciel do doręczeń - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna przeczytaj również:
co z odsetkami na tw w top team?????
czy informuję
Zawiadomienie do prokuratury- jakie załączniki
Obniżenie alimentów
co zrobić?
nienależnie ile potrącić?
dłużnik za granicą
odsetki w upomnieniach
zawieszenie postepowania, POMOCY
rozliczanie kosztów upomnienia
TW co do URZędu Skarbowego
zwrot prawa jazdy
bardzo prosze, chodzi o wymiane maili z dłuznikiem
odpowiedni art. zerknijcie
qeenes1
pobawienie praw