Covid a św. pielegnacyjne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 paź 2021, 12:16

Czy z ustawy o Covidzie przedłużam świadczenie pielęgnacyjne przyznane na podstawie orzeczenia z ZUS??
Diabolina#
Praktykant
Posty: 3
Od: 03 lut 2021, 15:01
Zajmuję się: dodatki mieszkaniowe, świadczenia rodzinne


Napisano: 21 paź 2021, 13:19

Nikt nie podpowie??
Diabolina#
Praktykant
Posty: 3
Od: 03 lut 2021, 15:01
Zajmuję się: dodatki mieszkaniowe, świadczenia rodzinne

Napisano: 21 paź 2021, 13:35

Art.15zc ustawy COVID
Szarak
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3128
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 29 paź 2021, 13:43

Mam pytanko: Pani X miała przyznane świadczenie pielęgnacyjne na matkę na podstawie decyzji z SKO do 31.08.2021, po ponownym postawieniu mamy na orzecznictwo otrzymała orzeczenie w stopniu umiarkowanym od którego złożyła odwołanie. 13.10.2021 złożyła do Ośrodka pismo o przedłużenie okresu pobierania świadczenia pielęgnacyjnego powołując się na ustawę tzw. "Covidową", tzn. art. 15h. Pytanie moje brzmi, czy możemy Pani X wypłacić kontynuację ww. świadczenia oraz czy musimy mieć potwierdzenie dalszego sprawowania opieki przez matkę?
Monika87
Praktykant
Posty: 30
Od: 11 cze 2018, 9:34
Zajmuję się: ŚR/ŚW/CP

Napisano: 03 lis 2021, 9:03

Jak myślicie? Bo mi się kończy termin rozpatrzenia sprawy, muszę coś działać ;)
Monika87
Praktykant
Posty: 30
Od: 11 cze 2018, 9:34
Zajmuję się: ŚR/ŚW/CP

Napisano: 03 lis 2021, 9:30

Były dodatkowe wyjaśnienia z Ministerstwa w listopadzie zeszłego roku. Zgodnie z wyjaśnieniami płacimy do czasu wydania orzeczenia przez WZON (instytucji odwoławczej). Kwestia czy ma być ostateczne i prawomocne czy tylko ostateczne to musisz już sama rozstrzygnąć.
Szarak
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3128
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x