czy ktoś wniósł zastrzeżenia do Informacji rocznej ? - Księgowość

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi

Napisano: 22 kwie 2014, 14:24

Mam pytanko - j.w. Zgodnie z zapisami Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, art. 41, ust. 11 "Ubezpieczony zgłasza na piśmie lub do protokołu do płatnika składek wniosek o sprostowanie informacji zawartych w imiennym raporcie miesięcznym w termi-nie 3 miesięcy od otrzymania informacji, o których mowa w ust. 8, jeżeli, jego zdaniem, nie są one zgodne ze stanem faktycznym. O fakcie tym informuje Za-kład. W razie nieuwzględnienia przez płatnika składek reklamacji w terminie jednego miesiąca od daty jej wpływu, na wniosek ubezpieczonego, Zakład po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego wydaje decyzję."
Mam podopiecznego, który aktualne przebywa w szpitalu neuropsychiatrycznym - napisał mi pismo, że unieważnia swój podpis na Informacji i nie zgadza się na potrącanie składek za ub. rok. Zarzuca łamanie prawa. Przygotowałam dla niego pismo z wyjaśnieniem, że składka nie jest potrącana, a opłacana dodatkowo. Przytoczyłam odpowiednie art. z Ustawy. Czy mam jeszcze jakiś protokół sporządzić i zostawić w aktach? czy ktoś miał podobny problem?
Z.K.


Napisano: 23 kwie 2014, 9:58

ponawiam :)
Z.K.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x