Czy liczyc dochód? PILNE!!! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 sty 2014, 23:50

Mam sytuacje, w której nie wiem jak postąpic. Pani złożyła wniosek o pomoc w formie zasiłku celowego specjalnego. Zamieszkuje od marca z synem, który opiekuje się nią. Pan posiada rentę jednak nie ma jej a jedynie odbiera je żona, która zamieszkuje z córką ok. 150 km. Pan pozostaje na utrzymaniu matki. Poświeca się, gdyż mama ma ponad 80 lat i wymaga całodobowej opieki. Co zrobic? Liczyc jego dochód? Czy jej dochód dzielic na dwoje. Jeśli wziełabym pod uwagę jego dochód to bardzo by przekroczyli kryterium. Proszę o pomoc. Pilne.
~Łucja


Napisano: 22 sty 2014, 1:27

Wyszłabym od próby sprecyzowania gdzie pan zamieszkuje czyli gdzie koncentrują się jego sprawy życiowe np. Gdzie chodzi do lekarza gdzie są wszystie jego rzeczy gdzie płaci za czynsz i gdzie zamirza w dłuższej perspektywie przebywać. Jeśli uznamy, że z uwagi na stan zdrowia matki syn przeprowadził się do niej, zabrał większość rzeczy zamierza tu pozostać i tu koncentrują się jego sprawy to znaczy że mieszka z matką a skoro korzysta z jej pienieędzy i się nią opiekuje to znaczy, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i trzeba liczyć jego dochód nawet jeśli go nie odbiera, bo fakt, że ktoś nie odbiera swojego dochodu nie oznacza, że go nie uzyskuje. Można zastanowić się nad odliczeniem części i uznaniem jej jako dobrowolnej alimentacji ale całości na pewno nie da się odliczyć. Przy celowym specjalnym liczy się przede wszystkim szczególna sytuacja a nie o ile przekracza kryterium. Trzeba uwzględnić jakie są usprawiedliwione wydatki i potrzeby oraz ocenić czy w tej konkretnej sytuacji pomoc jest niezbędna. Może warto wydać parę zł na celówkę zamiast ogromnych pieniędzy na dps zol czy usługi opiekuńcze.Jeśli chcemy pomóc napewno znajdą się argumenty i wcale nie trzeba zaniżać dochodu, bo to sytuacji nie zmieni a będzie oczywiste, że sprawa naciągana.
~iga

Napisano: 22 sty 2014, 10:47

Lekarzy ma tam gdzie mieszkał z żoną. Wszystko w swojej sprawie załatwia tam gdzie mieszkał. Tam ma swoje dokumenty i większość rzeczy. Z mamą zamierza pozostać do czasu kiedy nie znajdzie się inna osoba do pomocy przy mamie.
~Łucja


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x