czy muszę przyznać zasiłek stały - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 15 kwie 2024, 11:23

Kobieta ma ustalony stopień niepełnosprawności umiarkowany, składa do nas podanie o pomoc ale nie chce zasiłku stałego lecz okresowy, ponieważ nie chce być wyrejestrowana z PUP ( wskazanie praca w warunkach chronionych).
1. Czy muszę jej przyznać stały?
2. Czy przyznając jej stały z ubezpieczeniem zdrow. automatycznie wyrejestrują ją z urzędu pracy.
kasiagops12
Stażysta
Posty: 59
Od: 16 lip 2018, 13:30
Zajmuję się: pracą socjalną

Napisano: 15 kwie 2024, 11:58

Nie chce to nie zmusisz. Jeżeli spełnia warunki do okresowego daj jej okresowy. Nie wiem o co tej klientce chodzi przez może otrzymywać zasiłek stały i zarejestrować się jako poszukująca pracy, ubezpieczenie ma przy zasiłku stałym.
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 78
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 16 kwie 2024, 12:24

Nie, nie musisz jej przyznać zasiłku stałego. Osoba wnioskująca może wyraźnie określić, że chce otrzymywać zasiłek okresowy zamiast stałego. W takim przypadku należy uwzględnić preferencje wnioskującej, o ile spełnia ona warunki kwalifikacyjne do otrzymania zasiłku okresowego.

Przyznanie zasiłku stałego, szczególnie jeśli wiąże się z ubezpieczeniem zdrowotnym, może skutkować wyrejestrowaniem osoby z urzędu pracy, zwłaszcza jeśli osoba niepełnosprawna jest zdolna do pracy na otwartym rynku, a zasiłek stały jest przypisany do statusu osoby niezdolnej do pracy. Jednakże, najlepiej skonsultować się z właściwym urzędem pracy w celu uzyskania dokładnych informacji na temat konkretnych procedur i konsekwencji przyznania zasiłku stałego.

https://sursys.pl/produkty/obudowy-do-maszyn
sursyss
Praktykant
Posty: 1
Od: 16 kwie 2024, 12:21
Zajmuję się: FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x