czy należy dokonać potrącenia z renty rodzinnej art. 99 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 10 lis 2021, 13:10

matka z 4 dzieci korzysta z zasiłku okresowego, dzieciom została przyznana renta rodzinna po zmarłym ojcu za okres , w którym wypłacono zasiłek okresowy (do renty uprawnione są tylko dzieci) czy ma tu zastosowanie art. 99 ? jeżeli tak to w części zasiłku okresowego przypadającego na dzieci? art. 99 wskazuje tylko " osobie której przyznano emeryturę lub rentę", jak robicie w takiej sytuacji w waszych ośrodkach, proszę o pomoc, pierwszy raz mam przypadek z renta rodzinną
vini
Praktykant
Posty: 18
Od: 11 paź 2018, 13:39
Zajmuję się: PS

Napisano: 10 lis 2021, 14:58

Ustawa o pomocy społecznej stanowi:
Art.6 pkt 13) renta – rentę z polskiego lub zagranicznego systemu ubezpieczeń społecznych, rentę strukturalną lub rentę socjalną;

Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych:
Art. 4 pkt 10) renta – rentę z tytułu niezdolności do pracy i rentę rodzinną;

Może Ci troszkę pomogłem.
pawel.w
Starszy referent
Posty: 836
Od: 20 mar 2017, 9:22
Zajmuję się: PS/ŚW/ŚR/FA/ itd.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Oprócz czy należy dokonać potrącenia z renty rodzinnej art. 99 - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:


brak wywiadu
majątek mieszkańca dps po jego śmierci
Dożywianie
zmiany w ops
sprawa dotyczy wliczania do dochodu
Co z tym ZUS-em?
dps stały a ważnośc orzeczenia
DPS
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x