czy przeliczacie lata składkowe w świadczeniach pielęg. - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 07 cze 2018, 12:06

Dzisiaj kierowniczka kazała przeliczyć mi okresy lat pracy u osób pobierających świadczenia pielęgnacyjne. Czy mamy taki obowiązek i kto to u was robi? Ja nie mam pojęcia o zliczaniu lat pracy i nie zamierzam tego robić.
miko
Praktykant
Posty: 40
Od: 14 kwie 2014, 14:03
Zajmuję się:

Napisano: 07 cze 2018, 12:09

Należy zebrać dokumenty odnośnie pracy zawodowej wnioskodawcy, wypełnić druk Zusowski wysłać dokumenty do ZUS a oni wszystko przeliczą i napiszą przez jaki okres jeszcze trzeba opłacać składki
6i9
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 2583
Od: 02 mar 2016, 14:01
Zajmuję się:

Napisano: 07 cze 2018, 12:20

6i9 pisze:Należy zebrać dokumenty odnośnie pracy zawodowej wnioskodawcy, wypełnić druk Zusowski wysłać dokumenty do ZUS a oni wszystko przeliczą i napiszą przez jaki okres jeszcze trzeba opłacać składki
Tak to się kiedyś robiło... Teraz wystarczy pismo do ZUS z zapytaniem ile jeszcze trzeba opłacać składek. Na odpowiedzi jednak się długo czeka.
Szarak
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 5387
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 07 cze 2018, 12:35

moge prosic o wzór takiego pisma i czy juz nie trzeba innych dokumentów??
zuzla
Stażysta
Posty: 54
Od: 15 mar 2017, 11:37
Zajmuję się: ŚR FA

Napisano: 07 cze 2018, 13:19

tak robiliśmy gdy zmieniała się poprzednia ustawa. Pamiętam że wysyłaliśmy pisma do ZUS. A nie zliczać samemu. Wszystkiego mamy się nauczyć - kalkulatory są tak mi powiedziano.
miko
Praktykant
Posty: 40
Od: 14 kwie 2014, 14:03
Zajmuję się:

Napisano: 07 cze 2018, 13:25

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-r ... -opiekuna/

tam pisze m.in.:
"Przypominamy również, że jedynym organem uprawnionym do wiążącego rozstrzygania, czy i jak długo, za daną osobę pobierającą ww. świadczenia, należy opłacać składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jest tylko i wyłącznie Zakład Ubezpieczeń Społecznych - zgodnie z niezmiennym od wielu lat zapisem art. 6 ust. 2c, ww. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wójt, burmistrz lub prezydent miasta, jeżeli wypłaca osobie świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy albo zasiłek dla opiekuna, może wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o udzielenie informacji o przebiegu ubezpieczenia oraz za jaki okres za tę osobę powinien opłacać składkę na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.
jollaa
Starszy referent
Posty: 798
Od: 27 mar 2017, 12:36
Zajmuję się: SR

Napisano: 07 cze 2018, 14:15

proszę o wzor takiego pisma
zuzla
Stażysta
Posty: 54
Od: 15 mar 2017, 11:37
Zajmuję się: ŚR FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x