CZY ROCZNA SZKOŁA POLICZEALNA MOŻE BYĆ? - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 21 sie 2015, 12:41

PROSZĘ O POMOC. CZY UZYSKAM RODZINNE NA SYNA KTÓRY IDZIE DO ROCZNEJ SZKOŁY POLICEALNEJ?
PETENTKA


Napisano: 21 sie 2015, 13:01

jeżeli spełniasz kryterium dochodowe a syn nie ukończyl 21 lat to OTRZYMASZ
~o~

Napisano: 21 sie 2015, 13:05

BO PANI W URZĘDZIE MÓWIŁA ŻE TAKA KRÓTKA SZKOŁA NIE MOŻE BYĆ.....
PETENTKA

Napisano: 21 sie 2015, 13:08

bo Pani w urzedzie widocznie za krotko pracuje :) nawet jak bedzie trwala 1 miesiac to za ten miesiac sie nalezy
dsdds

Napisano: 21 sie 2015, 13:23

jeżeli ma uprawnienia szkoły publicznej to tak należy się ....
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 14:03 przez Zjem Ci Chleb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zjem Ci Chleb
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1105
Od: 07 lip 2009, 15:01
Zajmuję się:
Lokalizacja: łódzkie, PL

Napisano: 21 sie 2015, 13:47

Nie tak szybko z tymi szkołami.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty do szkół ponadgimnazjalnych zalicza się:
a) trzyletnią zasadniczą szkołę zawodową, której ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, a także dalsze kształcenie począwszy od klasy drugiej liceum ogólnokształcącego dla dorosłych,
b) trzyletnie liceum ogólnokształcące, którego ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
c) czteroletnie technikum, którego ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, a także uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego,
d) szkołę policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku, umożliwiającą uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie,
e) trzyletnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy.

Czyli w tym przypadku trzeba ustalić czy dziecko ukończyło szkołę średnią a szkoła spełnia warunki z literki d. Jeśli szkoła trwa rok i kończy się egzaminem, po którym dziecko uzyska dyplom potwierdzający posiadane kwalifikacje w danym zawodzie to ok.

Wogóle to nie jestem zwolenniczką informowania klienta czy się należy czy nie "na gębę". Dopiero jak osoba przynosi mi zaświadczenie bądź pisze oświadczenie widzę dokładnie jaka to szkoła i rozwiewam ewentualne wątpliwości co do rodzaju szkoły (sprawdzam na stronie internetowej, dzwonię do szkoły bądź piszę pismo).
Sua sponte.
florentyna
Praktykant
Posty: 26
Od: 06 maja 2014, 17:11
Zajmuję się:

Napisano: 21 sie 2015, 13:55

DZIĘKUJĘ ZA POMOC. MÓJ SYN SKOŃCZYŁ LICEUM MA MATURĘ. TA SZKOŁA JET ROCZNA - DWA SEMESTRY. DZWONIŁAM TAM TO MÓWILI ŻE KOŃCZY SIĘ DYPLOMEM UKOŃCZENIA SZKOŁY.
PETENTKA

Napisano: 21 sie 2015, 14:23

Czyli z tego co Pani mówi świadczenia się należą jeżeli syn nie ukończył 21 lat (i nie ma orzeczenia) i oczywiście kwalifikujecie się dochodowo. Pozdrawiam :)
Sua sponte.
florentyna
Praktykant
Posty: 26
Od: 06 maja 2014, 17:11
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x