Czy ŚP - dzierżawa z synem?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 cze 2021, 15:17

Zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego poprzez wydzierżawienie gospodarstwa rolnego synowi, czy należy się ŚP ?
leol
Stażysta
Posty: 186
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 22 cze 2021, 11:48

Odpowie ktos?
leol
Stażysta
Posty: 186
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 22 cze 2021, 11:57

Przyznam szczerze, że z KRUSowcami jestem słaby bo ich nie mam.
"Zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa" jest poprzez złożenia oświadczenia do wniosku i co do zasady nam to powinno wystarczyć. Dzierżawa pola synowi w mojej opinii dodatkowo tylko to oświadczenie potwierdza. Jeżeli przyznasz temu Panu SP dobrze by było poinformować o tym KRUS, że zaprzestał prowadzenia i ma świadczenie a oni wyrejestrują go od momentu przyznania.
Szarak
Inspektor
Posty: 2698
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 22 cze 2021, 12:02

Tu masz jeszcze

https://www.gov.pl/web/rodzina/informac ... m-rolnikow

"Przyznanie decyzją administracyjną świadczenia pielęgnacyjnego (lub specjalnego zasiłku opiekuńczego lub w bardzo nielicznych przypadkach zasiłku dla opiekuna) przez organ właściwy (wójt, burmistrz lub prezydent miasta właściwy dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się), zgodnie z art. 17b ustawy o świadczeniach rodzinnych, możliwe jest m.in. w oparciu o oświadczenie rolnika, małżonka rolnika, domownika, o zaprzestaniu: prowadzenia gospodarstwa rolnego/wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym."
Szarak
Inspektor
Posty: 2698
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 22 cze 2021, 12:10

Konkretnie zastanawia mnie czy ma tu znaczenie, że dzierżawa jest zawarta z synem a nie z kimś obcym?
leol
Stażysta
Posty: 186
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 23 cze 2021, 13:57

nie ma znaczenia
~o~
Inspektor
Posty: 2281
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 24 cze 2021, 10:04

Czasem oddanie gospodarstwa w dzierżawę w ogóle nie jest wymagane. Np. oboje małżonkowie są ubezpieczeni w KRUS, jedno z nich podejmuje opiekę nad swoim rodzicem, a drugie przejmuje na siebie prowadzenie całego gospodarstwa. Zaprzestanie pracy w gospodarstwie nie jest jednoznaczne z wybyciem się własności czy wydzierżawieniem.
LuuLane
Referent
Posty: 404
Od: 15 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: PS/DM/DE
hobbystycznie ŚR/ŚW :)

Napisano: 24 cze 2021, 12:53

dziękuję za informacje
leol
Stażysta
Posty: 186
Od: 22 sie 2017, 21:29
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x