czy tylko kontrakt podstawą skierowania do KIS - Kluby Integracji Społecznej, Spółdzielnie Socjalne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
KIS - Ukraina CIS i ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie w CIS utworzenie kis w ops kto chce stworzyć KIS?? KIS

Napisano: 20 sty 2012, 15:34

Realizuję program integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w projekcie systemowym (7.1.2.). Z osobami zawierane są porozumienia o udziale. Mają one uczestniczyć w zajęciach KIS. Skoro zgodnie z ustawą o zatrudnieniu socjalnym warunkiem udziału jest realizacja kontraktu socjalnego to czy muszę dodatkowo zawrzeć kontrakt???Z tym że kontrakt i porozumienie to dwa różne narzedzia wsparcia. Jak to rozwiązać?? Proszę o podpowiedź.
~mat


Napisano: 24 sty 2012, 20:56

~mat
Nad tym samym problemem zastanawiałam się 2 lata temu planując PAL. Zawieramy tam porozumienia z uczestnikami, a do KIS musi być kontrakt. Ja to rozumiem dosłownie - skoro kontrakt to się go trzymam. W projekcie systemowym to dwa różne narzędzia. Nasi uczestnicy PAL nie chodzą na zajęcia w KIS, ale sąsiedni ośrodek poszedł w model \"pogodzenia ognia z wodą\". Do systemówki zawiera porozumienie uczestnictwa (bo narzędzie to PAL i PIN - ten program dla ON), a do KIS z tymi samymi uczestnikami kontrakty socjalne. Ryczałt ustalają na poziomie PAL. Jakoś im to idzie. Mieli nawet kontrolę w 2010 i dalej tak realizują, więc chyba kontrolerzy nie widzieli pomieszania narzędzi.
~betta

Napisano: 20 lis 2013, 1:42

Jeżeli KIS jest współfinansowany ze środków UE to czy z uczestnikami należy podpisać kontrakty? kto to powinien zrobić? uczestnikami są osoby z całego województwa, nie wszystkie korzystają z pomocy OPSów/MOPSów/GOPSów.
Wsparciem KIS objęci są tylko uczestnicy projektu-to dla nich powstał KIS.
~mloda


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x