Czy wypłacacie świadczenia za zakwaterowanie i wyżywienie w takich przyadkach? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 04 wrz 2023, 21:00

1 Obywatele Ukrainy którzy przybyli do Polski po wybuchu wojny i uzyskali tu status UKR również mogą otrzymać zwrot 40 zł podając, iż zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie dla swoich dzieci, rodziców, czy małżonka który legitymuje np. ukończył 60 lat mimo iż razem przyjechali do Polski?
2, Czy matka może pobierać to świadczenie (40 zł) na własne dzieci jeśli jedno z nich posiada orzeczenie o niepełnosprawności? Czy może pobierać tylko na TO NIEPEŁNOISPRAWNE DZIECKO CZY NA WSZYSTKIE SWOJE DZIECI?
3, Obywatele Ukrainy pobierają te świadczenia na własne dzieci, rodziców i krewnych nie mając żadnych dochodów w Polsce i utrzymują siebie i innych tylko z tej pomocy socjalnej państwa.
4, Czy zwrot kosztów przysługuje również w przypadku zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia członkom najbliższej rodziny Żonie, dzieciom, rodzicom do 120 dni i po tym okresie w szczególnych przypadkach skoro oni powinni to robić sami zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym?
5, Czy to świadczenie może pobierać mąż obywatel Ukrainy który przybył do Polski po wybuchu wojny na żonę też obywatelkę Ukrainy która przybyła wraz z nim i aktualnie jest w ciąży a po porodzie na żonę i nowonarodzone dziecko do 12 miesiąca życia jeśli złoży wniosek o 40 zł i oświadczy że zapewnia zakwaterowanie własnej żonie i nowonarodzonemu dziecku.
M&M123
Stażysta
Posty: 79
Od: 13 kwie 2017, 13:37
Zajmuję się: FA


Napisano: 12 mar 2024, 16:03

w tym wypadku podstawowe pytanie powinno brzmieć czy ukrainka posiada prawo do dysponowania lokalem bo jak może pobierać świadczenie jak nie ma prawa do lokalu
anetag
VIP
Posty: 2294
Od: 23 kwie 2014, 8:12
Zajmuję się:
Lokalizacja: Lubelskie

Napisano: 13 mar 2024, 21:40

Tak posiada tytuł prawny umowę najmu lokalu mieszkalnego.
Czy w takiej sytuacji gmina powinna przyznać jej świadczenie w podanych powyżej przypadkach?

Czy gmina przyznając osobie ubiegającej się o świadczenie za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy może weryfikować czy osoba ta pracuje, czy ma źródło dochodu z którego może zapewniać zakwaterowanie i wyżywienie osobom na które wnioskuje? Czy osoby na które wnioskowana jest pomoc pracują czy maja własne dochody?
Jak gmina rozpatrująca wnioski ma określić czy osoba zakwaterowana jest w szczególnej sytuacji o której mowa w art. 13 ust 1?
Jakie dokumenty powinien przedstawić wnioskodawca w celu udowodnienia szczególnej sytuacji osób zakwaterowanych niezbędne do przedłużenia przyznania świadczenia powyżej podstawowych 120 dni.
M&M123
Stażysta
Posty: 79
Od: 13 kwie 2017, 13:37
Zajmuję się: FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x