Czy zmniejszy się liczna klientów Ośrodka w związku z 500+? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 06 gru 2015, 14:16

Jesteśmy Ośrodkiem, który nie ma świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego itd. Ma wejść ta ustawa 500 +. Już krążą głosy, że w związku z tym odpadnie nam liczba klientów korzystających. Władze nie biorą albo słabo pod uwagę tzw. pracy socjalnej i innych działań Ośrodka. Słyszymy tylko, że zmniejszy nam się liczba klientów korzystających, a w domyśle wiadomo ... Co o tym sądzicie? Martwić się czy nie?
Mówcie dosadnie co i jak?
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Zajmuję się:
Strona WWW: http://www.ops.pl
Lokalizacja: Polska


Napisano: 06 gru 2015, 15:25

Nie wiadomo ale w mniejszych ośrodkach możliwe są nawet zwolnienia. Czas pokaże. Ogólnie im ma się więcej środowisk tym lepiej dla pracownika i jego stołka. Mile widziane są też działania polegające nie tylko na przyznawaniu zasiłków. Im więcej klientów objętych kompleksową pracą socjalną, kontraktami i projektami tym lepiej dla pracownika.
Ares30

Napisano: 07 gru 2015, 10:58

Co z tego, że obywatel dostanie 500 zł (nie posiada innych dochodów) więc dalej będzie spełniał kryterium dochodowe, lecz to nie o to chodzi, kto ile będzie mieć czy będzie miał z tego czy z innego źródła, przecież to i tak jest to samo tylko inaczej przedstawione, czyli z budżetu państwa. Chodzi o to, że rozdawnictwo rozszerza się a do niego wprost proporcjonalnie pogłębia się uzależnienie ludzi o darmowej kasy. Widać władzy nie zależy na jakości tylko na ilości, lecz to zgubne "myślenie". Paradoksalnie 500 + w dalszej perspektywie może zwiększyć liczbę osób korzystających z darmowej kaski niezależnie od nazwy zasiłku.
marta 123


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x