Czy można przyznać dod. energetyczny osobie, która ma przyznany dodatek mieszkaniowy (była wnioskodawcą), a umowa z dostawcą energii jest zawarta z jej małżonkiem?
ale tytuł prawny maja oboje, to czemu dodatek wystawiany jest na jednego wnioskodawce a nie na dwoje .
Ja uważam ze dodatek energetyczny powiinno sie przyznać.
Dm jak najbardziej ale nie d.e. Zgodnie z zawartą ustawą o d.e. odbiorcą wrażliwym energii elektrycznej jest osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy o dod. m. jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej .... i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej.
A dlaczego nie? Czy nie można tutaj się powołać na kodeks rodzinny?
Art. 36. § 1. Oboje małżonkowie są obowiązani współdziałać w zarządzie majątkiem wspólnym.
§ 2. Każdy z małżonków może wykonywać samodzielnie zarząd majątkiem wspólnym. Do dokonania czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu potrzebna jest zgoda drugiego małżonka wyrażona w formie wymaganej dla danej czynności prawnej.
Ja przyjmuję takie wnioski, na szkoleniu z J. Bajorem potwierdził, że można.
I znowu zaczyna się problem sporny. Ludzie czy Wy naprawdę nie macie co robić tylko szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Jeśli przysługuje odbiorcy wrażliwemu- to tylko jemu !!! Proste jak czesanie barana w kok:)
A po co na siłę przytaczać inne przepisy. Jasno jest napisane odbiorcy wrażliwemu. Polak zawsze jest nadgorliwy. Żona może złożyć ale oba wnioski w imieniu męża ale ( z upoważnieniem, pełnomocnictwem). Albo Osoba \"odbiorca wrażliwy\" składa oba wnioski jednocześnie.