decyzja o skierowaniu do DPS - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 28 paź 2015, 9:22

Wydaje decyzję o skierowaniu do DPS bez zgody strony, czy od razu wysyłam tez do PCPR decyzję o ustaleniu odpłatności?
Magda142432

Napisano: 28 paź 2015, 13:48

Witam. wysyłasz decyzje z dokumentami do PCPR, czekasz na ich decyzje o umieszczeniu i dopiero potem jak będziesz miała tą decyzje piszesz decyzje o odpłatności :) pozdrawiam.
MOPS-pracownik

Napisano: 26 lis 2015, 13:14

Zgodnie z art. 59.1 Ustawy o Pomocy Społecznej z dnia 12 marca 2014 decyzję o skierowaniu do Domu Pomocy Społecznej i decyzję ustalającą opłatę za pobyt w DPS wydaje organ gminy właściwej dla tej osoby w dniu jej kierowania do Domu Pomocy Społecznej.
Gosia 1

Napisano: 30 lis 2015, 11:52

organ gminy właściwej dla tej osoby w dniu jej kierowania: to chyba raczej odnosi się do ustalenia właściwości gminy (gmina właściwa do wydania decyzji kierującej i decyzji o odpłatności dla danej osoby w dniu jej kierowania do dps) a nie co do terminu wydania decyzji. czy można wydać decyzję kierującą w terminie innym aniżeli w dniu kierowania?..
al.a

Napisano: 30 lis 2015, 14:20

a co zrobić w sytuacji gdy jest postanowienie Sądu o umieszczeniu bez zgody, człowiek nie jest w pełni świadomy, nie ma ustanowionego kuratora ani opiekuna prawnego, bo prokuratura odesłała bez rozpatrzenia nasz wniosek ( o kuratora) z informacją, że trzeba wystąpić o opiekuna prawnego - ale rodzina nie chce tego zrobić (mają to w nosie). Postanowienie Sądu zastępuje zgodę osoby, ale w ciągu 3 m-cy należy skompletować wszystkie dokumenty - jak i na kogo wydać decyzję o skierowaniu? czy w ogóle można ją na tym etapie wydać? jak ją skutecznie doręczyć adresatowi?
I najważniejsze - czy można wydać decyzję o skierowaniu gdy nie ma pewności, że gdy zostanie ustanowiony opiekun prawny (o ile zostanie - a tak być może) że to my jesteśmy gminą właściwą
koro

Napisano: 26 sty 2016, 11:49

nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale wnioskuję, że osoba kierowana do DPS nie została ubezwłasnowolniona, skoro sąd wydał postanowienie o jej umieszczeniu bez wyrażania przez nią zgody, w takiej sytuacji wydajemy decyzję na osobę kierowaną.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Oprócz decyzja o skierowaniu do DPS - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:


pozew
jaki paragraf
leki w Dps
Umieszczenie w DPS
Pomocy!! DPS
dom opieki godny polecenia
kontrol w DPS
6050 czy 6060?
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x