DM - sprawa spadkowa - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Napisano: 15 maja 2026, 21:45

Witam, prosze o odpowiedź.
Pan sklada wniosek o dodatek mieszkaniowy. Mieszkanie po zmarlej matce, 3 rodzeństwa. Pan ma postanowienie sądu o przydziale 1/3 mieszkania (czy powinnam policzyc cały metraż mieszkania???) . Pan mieszka sam, oplaca sam opłaty za mieszkanie.Z rodzeństwem nie ma kontaktu

Dochód - 0 (pracuje dorywczo i utrzymuje sie z prac spolecznie użytecznych)
WODA - 70 zł
Odpady komunalne - 38 zł
Metraż mieszkania 42 m2
Prosze o wyliczenie dodatku mieszkaniowego?
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW


Napisano: 16 maja 2026, 15:14

Nikt nie zna odpowiedzi???????
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW

Napisano: 17 maja 2026, 20:18

Witam ponownie, nikt nie pomoże?????? Prosze o pomoc, jestem nowa w dodatkach miedzkaniowych i mam wątpliwości.
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW


Napisano: 18 maja 2026, 9:06

art. 5 ust 4b ustawy o dodatkach mieszkaniowych
mops2017
Praktykant
Posty: 37
Od: 09 sie 2017, 12:13
Zajmuję się: dodatki

Napisano: 18 maja 2026, 12:33

Witam, prosze o odpowiedź.
Pan sklada wniosek o dodatek mieszkaniowy. Mieszkanie po zmarlej matce, 3 rodzeństwa. Pan ma postanowienie sądu o przydziale 1/3 mieszkania (czy powinnam policzyc cały metraż mieszkania???) . Pan mieszka sam, oplaca sam opłaty za mieszkanie.Z rodzeństwem nie ma kontaktu
cały metraż + oświadczenie pana, że zamieszkuje sam + ponosi wszytkie wydatki za lokal
brodafix
Inspektor
Posty: 2037
Od: 26 lip 2016, 8:34
Zajmuję się: DM

Napisano: 18 maja 2026, 12:35

art. 5 ust 4b ustawy o dodatkach mieszkaniowych
nie w tym przypadku ;)

art. 206 KC
[Współposiadanie] Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli
brodafix
Inspektor
Posty: 2037
Od: 26 lip 2016, 8:34
Zajmuję się: DM

Napisano: 18 maja 2026, 18:03

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam:-)
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW

Napisano: 31 maja 2026, 18:41

Witam ponownie, nadal mam wątpliwości. Mój radca prawny uważa, że powinnam wziąc pod uwagę 1/3 powierzchni i 1/3 wydatków. Pan ma przydzial mieszkania 1/3 postanowieniem sądu. Proszę o odpowiedź😒
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW

Napisano: 31 maja 2026, 18:55

Prosze o udzielenie odpowiedzi. Dodam, że w ksiedze wieczystej (Oan dostarczył ksero) widnieje caly metraz mieszkania 44,30 m (jeszcze przed ustaleniem przydziału do 1/3 mieszkania). Pan dostarczyl postanowienie sądu o przydziale 1/3 mieszkania.
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW

Napisano: 31 maja 2026, 20:46

Czy mogę liczyc na wypowiedź w tej sprawie????????
Agula25
Praktykant
Posty: 20
Od: 12 kwie 2026, 19:33
Zajmuję się: DM, ST, FA, ŚW



  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x