DO PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH PRACUJĄCYCH W GOPS-ach - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 28 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 mar 2014, 13:10

PYTANIA:

1. Jak wyliczacie dochód z gospodarstwa rolnego? Czy przy obliczaniu dochodu bierzecie pod uwagę hektary przeliczeniowe z użytków rolnych. Czy żądacie zaświadczenia o wielkości powierzchni użytków rolnych, czy przyjmujecie dane z nakazu płatniczego?

2. Czy odliczacie od dochodu opłacone składki na ubezpieczenie społeczne rolników oraz zdrowotne?

3. Czy liczycie do dochodu dopłaty unijne rozdzielając na miesiące?

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI
~Iza

Napisano: 12 mar 2014, 13:16

1. My bierzemy nakazy
2. nie odliczamy składek a powinno się odliczać
3. dopłat nie liczymy bo nikt nie chwali się tym.
~Basia

Napisano: 12 mar 2014, 13:33

Ad 1. Bierzemy pod uwagę ha przeliczeniowe z użytków rolnych na podstawie zaświadczenia z gminy.

Ad 2. Tak odliczamy opłacone składki na ubezp. społeczne i zdrowotne.

Ad.3. Nie wliczamy dopłat unijnych gdyż liczymy dochód z ha przeliczeniowych.
~wwz

Napisano: 12 mar 2014, 13:43

jw.-
~maja

Napisano: 12 mar 2014, 14:06

jak wwz
~opsik

Napisano: 12 mar 2014, 15:20

dziękuję za odpowiedzi
~Iza

Napisano: 12 mar 2014, 15:25

-w jaki sposób odliczacie składkę na ubezpieczenie zdrowotne skoro jest ona pokrywana z budżetu państwa,
- odliczacie składkę na ubezpieczenie społeczne skoro w ustawie jest napisane iż z ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód w wysokości 250,00 zł , dochód a nie przychód
- w związku z powyższym nie dolicza się dopłat unijnych, ponieważ w ustawie jest ustalony dochód!!!!! ryczałtowy z ha przelicz.
~ewa

Napisano: 12 mar 2014, 15:33

Nitecki w komentarzu pisze, iż składek nie powinno się odliczać. Ustawodawca określając dochód z ha przeliczeniowego brał pod uwagę zarówno opłacanie składki jak i dopłaty.
ania
~ania
VIP
Posty: 1943
Od: 18 maja 2011, 16:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: C, Polska

Napisano: 12 mar 2014, 15:36

zgadzam się z wypowiedziami ewy i ani :)
~anka

Napisano: 12 mar 2014, 15:42

A jak się ma do tego art. 8 ust 3 pkt 1 i 2 ?
~wwz


  
Strona 1 z 3    [ Posty: 28 ]

Oprócz DO PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH PRACUJĄCYCH W GOPS-ach - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:


terminale
DO SYGNITY
Działania informacyjne
termin na pismo
Wywiady w Klubie Senior+
renta
wywiad i wniosek o pomoc
zbiór centralny
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x