Więc w aktach umowa dzierżawy i w zależności jak jest płacone, przyjmujesz do dochodu 1/12 lub m-cznie Tak myślę :)ofc. nie wliczasz juz z tyt. gospodarstwa.
tak jak w końcu liczymy:
- klient jest właścicielem gosp. rolnego i wydzierżawił je na 10 lat i mimo to liczymy mu dochód Ha przelicz. x 250,00 zł
czy też
- przyjmujemy tylko dochód z dzierżawy ( 1/12 ) .
Bardzo pilne.
Dostaliśmy kiedyś taką oto odp.z MPiPS "Ustawa nie daje podstaw do wyłączenia dochodu z hektarów przeliczeniowych w przypadku wydzierżawienia gospodarstwa rolnego. Bez względu więc na fakt, cze ziemia uprawiana jest bezpośrednio przez właściciela, czy też oddana jest w dzierżawę, dochód ustala się tak samo, biorąc pod uwagę wielkość gospodarstwa rolnego. Konsekwentnie - do dochodu dzierżawcy nie wlicza się dochodu z hektarów przeliczeniowych"