Dodatek 211 zł z tyt. niepełnosprawności a CoVid 19 - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 18 lis 2020, 14:00

Proszę o info jak postępujecie w sytuacji gdy rodzina miała przyznany na dziecko umieszczone w pieczy zastępczej dodatek z tyt. niepełnosprawności, po skończonym orzeczeniu decyzja została przedłużona do upływu 60 dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego zgodnie z art. 15H ust. 1 pkt. 2 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19... a rodzina teraz przynosi kontynuację orzeczenia na dziecko. Czy tą decyzję przedłużającą uchylacie z urzędu? Czy robicie całe postępowanie? Proszę o pomoc i sugestie.
max1
Praktykant
Posty: 34
Od: 08 lis 2017, 16:10
Zajmuję się: piecza zastępcza


Napisano: 25 lis 2020, 9:51

ja przedłużam z urzedu w sentencji daje ten zapis z art. 15h ust. 1 pkt 2
TOMASZ18
Stażysta
Posty: 144
Od: 16 mar 2016, 9:42
Zajmuję się:

Napisano: 17 gru 2020, 14:20

jeśli miałam przedłużoną decyzję na dodatek na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania to w sentencji zawarłam zapis z art. 15h ust. 1 pkt 2 ustawy covid'owskiej że dodatek przysługuje do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
Jasne więc dla mnie jest to że jeśli w dniu np. 17 grudnia 2020 r. zespół orzekający wydał nowe orzeczenie o niepełnosprawności to decyzja wydana na podstawie przepisów covid'owskich staje się nieważna od tego dnia. Rodzina składa wniosek o przyznanie przedmiotowego świadczenia i wtedy przyznaję dodatek od dnia wydania orzeczenia. A poprzednia decyzja zakończyła swoją ważność automatycznie i z nią nic nie robię.
Anaya
Stażysta
Posty: 60
Od: 16 mar 2017, 11:28
Zajmuję się: Świadczenia na dzieci umieszczone w pieczy

Napisano: 17 gru 2020, 14:24

TOMASZ18 pisze:
25 lis 2020, 9:51
ja przedłużam z urzedu w sentencji daje ten zapis z art. 15h ust. 1 pkt 2
ale ten przepis używa się w czasie oczekiwania na nowe orzeczenie. Jak z resztą jest zapisane w tym przepisie że ważność orzeczenia wydłuża się nie dłużej niż do uzyskania nowego orzeczenia. To w sytuacji kiedy rodzina otrzymuje nowe orzeczenie przepisy Covid'owskie już nie obowiązują
Anaya
Stażysta
Posty: 60
Od: 16 mar 2017, 11:28
Zajmuję się: Świadczenia na dzieci umieszczone w pieczy


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x