Dopłata mieszkańca do odpłatności za DPS - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 12 cze 2018, 16:18

Witajcie.

Mam pytanie do osób pracujących w DPSach. Odpłatność za pobyt wynosi 70% świadczenia mieszkańca, zdarza się jednak, że ZUS opierając się o swoje przepisy przesyła tyt. odpłatności za pobyt 65% świadczenia. Zostaje więc dopłata, jaką mieszkaniec powinien uregulować. Niektórzy posiadają konta bankowe i wówczas regulują różnicę np. poprzez stałe zlecenie. Jednak nie każdy mieszkaniec posiada konto bankowe i tutaj pojawia się pracownik socjalny, który w jakiś sposób musi wyegzekwować pokrycie pełnej kwoty odpłatności.
Pytanie- czy w Waszych DPSach istnieją spisane procedury, w jaki sposób to pobieranie pieniędzy od mieszkańców na rzecz odpłatności za pobyt powinno wyglądać?
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
Emi_
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 1
Od: 12 cze 2018, 16:10
Zajmuję się: Praca socjalna


Napisano: 04 paź 2018, 17:27

w naszym województwie (dolnośląskim)Urząd Wojewódzki wystosował do ZUS - ów z różnych miast pisma, aby przysyłali kwoty zgodnie z decyzjami. Z tego co pamiętam, DPS miał wystosować do ZUS listę imienną osób wraz z kwotą opłaty i ZUS takie kwoty miał przekazywać. Ja nie korzystam z takiej formy, do mieszkańców przychodzą pocztą pełne świadczenia.
gsps
Stażysta
Posty: 74
Od: 13 wrz 2018, 16:20
Zajmuję się: pracownik socjalny w dps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x