dowóz dzieci do plaqcówek

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 02 sty 2009, 2:08

Czy na Waszym terenie Sąd wydając postanowienie o umieszczeniu dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej wskazuje w postanowieniu, że doprowadzic dziecko do placówki powinien dokonac pracownik jednostki pomocy społecznej?
Moim zdaniem czynnośc ta powinna byc wykonana przez kuratora zgodnie z Kodeksem Postępowania Cywilnego.
~eugenia


Napisano: 02 sty 2009, 22:45

tak powinno być, jednak sądy nie uwzględniają tego w postanowieniu. Kurator do pomocy ma prawo wziąć ze sobą pracownika socjalnego z OPS i policję.
~olga

Napisano: 05 sty 2009, 15:56

Tak to powinno być, że kurator i policja, a w rzeczywistości to bywa różnie. U nas Sąd, PCPR oglądają się na naszą Placówke, tłumacząc się brakiem samochodu i niejednokrotnie pracownicy placówki zabierali dzieci. Nie dość, że dziecko zabrane z domu, to jeszcze przez całkiem obcych ludzi! takie są skutki wydawania decyzji zza biurka:)
~Marta

Napisano: 05 sty 2009, 22:48

o zgrozo!
~agata

Napisano: 17 sty 2009, 2:21

Żaden przepis nie precyzuje kto ma być przewoźnikiem dziecka umieszczanego poza środowiskiem rodzinnym w przypadku nagłej interwencji. Na pewno nie kurator i na pewno nie pracownik socjalny !!!! W praktyce zazwyczaj jest to POlicja, Straż MIejska lub POgotowie Ratunkowe, w żadnym wypadku KOdeks POst. Cywilnego nie precyzuje tej kwestii!!
~NOOL

Napisano: 22 sty 2009, 18:43

u nas dzieci do placówki doprowadza w większości przypadków kurator w mniejszych ilościach przypadków pracownik socjalny. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której pracownicy plac.op- wych doprowadzają sobie dzieci do placówki. To jest nie etyczne!!!
~Andzia

Napisano: 22 sty 2009, 21:03

U nas niestety coraz częsciej bywa tak, że to pracownik z placówki opiekuńczo-wychowawczej odbiera dzieci z domu.Oczywiście zdarza się także, że jest nim pracownik socjalny, niestety. Bo jak później ma on pracować z rodziną? Ludzie są do niego nastawieni negatywnie, a przecież Wiecie, że bardzo trudno jest później zdobyć zaufanie takiego rodzica.Niestety rzeczywistość bywa straszna
~Bernii

Napisano: 09 kwie 2009, 14:09

u nas pracownicy PCPR odbieraja dzieci na podstawie postanowienia sądu rodzicom i dowozą do placówki.
a w mysl przepisów wg KPC art. 598 § 1 powinien to robic kurator, ewentualnie z pomocą organu opieki spolecznej.
~anita

Napisano: 29 kwie 2009, 16:42

przywieżć dziecko z domu rodzinnego na pewno powinien kurator a może z nim być pracownik socjalny i policjant w razie czego lub inne osoby jeszcze. dobrze gdy jest równiez z dzieckiem w tej podróży bliska osoba ale to wszystko jest przykre.
z placówki do placówki natomiast przewozi placówka, w której ostatnio dziecko przebywało
~karl

Napisano: 29 kwie 2009, 22:47

POWINIEN!!!, ale teoria często daleka od praktyki.
~ewa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny