dożywianie od stycznia 2014 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 14 z 52    [ Posty: 514 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 gru 2013, 11:07

Żadnego rozporządzenia ani ustawy nie będzie- żywimy dzieci z art.17 naszej ustawy a uchwała zapewnia nam pieniądze. W podstawie prawnej podajemy artykuły z u.o p. s. w związku z uchwałą RM. Uchwała jako samoistny przepis nie może być w podstawie prawnej- taką interpretację otrzymaliśmy ustną z UW.Decyzje z datą 2.01.2014.
~OPSO

Napisano: 19 gru 2013, 11:34

OPSO-->Czyli,że jak ? Posiłki tylko dzieciom i osobom których dochód nie przekracza 456 i 542?
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 11:37

BadAss - tym między 100-150% kryterium możesz odstąpić od żądania zwrotu wydatków na podstawie art. 104 ust. 4 ustawy - my tak robimy.
~suaf

Napisano: 19 gru 2013, 11:42

sauf-->No ale macie na to jakąś uchwałę ? Uchwały obowiązywały na czas trwania programu tj. do końca 2013 r.
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 11:53

art. 104 ust. 4 nie wymaga żadnej uchwały, a innego wyjścia nie widzę dla klientów między 100-150% kryterium (tym bardziej, że od 01.01.2014r. nie mogę stosować ani ustawy o programie, ani uchwały mojej rady o podwyższeniu kryterium na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy o programie i w to miejsce wchodzi mi uchwała rady o zasadach zwrotu wydatków na podst. 96 ust. 4 [czyli jak w art. 96 ust. 2 ci co przekraczają 100% muszą zwracać wydatek na posiłek ]- nota bene w niej można wpisać kryterium 150% ale to wymaga czasu)
~suaf

Napisano: 19 gru 2013, 12:42

stosujemy normalnie zapisy Uchwały RM czyli 150% ale tak jak pisałam wcześniej jako samoistny przepis nie może być w podstawie prawnej- a tak w ogóle to dożywianie nie jest świadczeniem niepieniężnym i żadne tam 456 i 542 to są kryteria do świadczeń pieniężnych
~OPSO

Napisano: 19 gru 2013, 12:46

OPSO --> Nie jest dożywianie pieniężnym ? To po co piszesz o 150 %? 150 % czego ?
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 12:48

Jaki art. tej cudnej uchwały podajecie jako podstawę prawną?
~hmm

Napisano: 19 gru 2013, 12:50

mogę się zgodzić że faktycznie 100-150% odstapić a co z tymi powyżej 150% przecież uchwala gmin tez się kończy z 2013 rokiem i musi być nowa bo jak zrozumiałam to ustawy o pomoc państwa już nie będzie a w uchwale gminy jest ta ustawa
~doar

Napisano: 19 gru 2013, 12:56

OPSO fakt - dożywianie nie jest świadczeniem pieniężnym ale nie oznacza że wszystkim przysługuje nieodpłatnie (przykład - usługi opiekuńcze - niby niepieniężne a odpłatne). Przyznał byś nieodpłatny posiłek Panu który ma 10.000 zł miesięcznie? jeśli nie to czemu??? Art. 96 ust. 2 formułuje zasadę, że za pomoc rzeczową osoby przekraczające dochód mają płacić. W art. 96 ust. 4 masz delegację dla rady gminy/miasta do wydania uchwały o zasadach zwrotu wydatków. Moja gmina taką uchwałę ma.
~suaf


  
Strona 14 z 52    [ Posty: 514 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x