Duplikat. Czy zostawiamy 5% ???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 20 paź 2021, 10:00

Za duplikat kobieta musi wpłacić 10 zł. My potem 95% oddajemy do budżetu i 5 % dla gminy? z jakiego przepisu to wynika? Ten podział jest zawarty w materiałach informacyjnych z MUW w Warszawie z dnia 01.03.2021 r. Czy jest to aktualne?
W ustawie o karcie dużej rodziny art. 13 pkt. 6 mówi, że:
Wpływy z opłaty, o której mowa w ust. 1a lub 2, stanowią dochód budżetu
państwa.
malawi
Stażysta
Posty: 58
Od: 05 cze 2017, 12:59
Zajmuję się: FA/KDR


Napisano: 21 paź 2021, 14:18

też jestem ciekawa....
Wikkaa
Referent
Posty: 476
Od: 07 kwie 2017, 14:43
Zajmuję się: PS

Napisano: 21 paź 2021, 14:30

Gminie przysługuje 5% opłaty ponoszonej przez członka rodziny wielodzietnej w przypadku, gdy członek rodziny wielodzietnej wnioskuje o duplikat Karty, członek rodziny wielodzietnej składa wniosek o domówienie tradycyjnej formy Karty, gdy posiada już elektroniczną Kartę.

taki komunikat jest na stronie ministerstwa

https://www.gov.pl/web/rodzina/informacje-biezace
ResiKDR
Stażysta
Posty: 126
Od: 11 sie 2020, 13:25
Zajmuję się: KDR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x