Dwoje pierwszych dzieci w rodzinie / nie patchwork - Świadczenie Wychowawcze (500+)

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
Komunikat w sprawie nowych wniosków 500+/ŚW/ŚR w CAS Wzory Decyzji 500+ jak rozpisujecie podatek z US? Jak usprawnić koordynację? Zwalić robotę na gminy... alimenty, od kiedy wyplata - dylematy odnośnie art 19 ust. 4 inspektor ds. świadczeń wychowawczych

Napisano: 24 sty 2017, 8:41

Mam taką sytuację, może ktoś miał cokolwiek podobnego i doradzi jak to ugryźć ...

Pani złożyła wniosek na pierwsze dziecko. Pani po rozwodzie, dwoje dzieci zostało podzielonych, starsze wziął ojciec, młodsze ona. Złożyła wniosek na 1 dziecko. W składzie rodziny ona i to jedno (młodsze) dziecko. Pan przekraczał dochód, więc nie składał na starsze. Potem Pani urodziła dziecko z innego związku, złożyła na 2 dziecko(decyzja bez dochodu). I teraz się zaczyna ;-). Pani przynosi wniosek na 3 dziecko (najstarsze), ma wyrok, że najstarsze wraca do niej. Czyli obecnie ma wydaną decyzję na pierwsze (realnie jest to jej średnie dziecko) i na drugie (realnie 3). Co teraz z najstarszą ? Mam wydać drugą decyzję na pierwsze dziecko ? Wydać na 3 (najstarsze bez dochodu - bo pierwsze już w tej rodzinie jest :-P ? Oszalałam :roll: . Poradźcie proszę.
ratunku ;-)

Napisano: 24 sty 2017, 9:51

odpowie ktoś ? ;)
500

Napisano: 24 sty 2017, 12:32

a na to drugie(kolejne) dziecko to jak sie ubiegala to w skladzie rodziny byl ojciec tego dziecka ? i pzreliczalas dochody na pierwsze dziecko z jego dochodami ?
a konkretnie w tej sytuacji to wychodzi na to ze zmienila sie jej sytuacja rodzinna i pierwsze dxziecko z pierwszego wniosku pzrestalo byc pierwszym w momencie od kiedy do jej rodziny doszlo to jeszcze starsze:), wiec na to dziecko teraz uwazam,ze aby przyznac 500+ misisz wziac pod uwage dochody a a tamto co mialo przyznane z dochodami przestaje byc pierwsze i prawo do swiadczenia na nie nie jest juz zalezne od dochodu od momentu przybycia najstarszego dziecka :)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:

Napisano: 24 sty 2017, 13:26

Pani jest nadal samotna ;-). Nie ma żadnego pana w składzie rodziny. Obecnie jest ona i troje dzieci. Tak, właśnie tak jest. Pierwsze spada na pozycję drugą, a najstarsze jest pierwsze. Tylko co w sytuacji, gdy na poprzednio pierwsze mam już wydaną decyzję jako na pierwsze. W tej sytuacji miałabym dwoje pierwszych dzieci w rodzinie ... :-/.
ratunku ;-)

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny

x

x