dziecko w MOW a świadczenia dla RZ - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 24 sie 2016, 9:40

Mam pytanie
dziecko z rodziny zastępczej zostało umieszczone w MOW-ie, czy rodzina może otrzymywać 100 % świadczenia na dziecko z dodatkiem na niepełnosprawność oraz dodatek wychowawczy. rodzina zastepcza twierdzi że musi zakupować leki i raz wzieła na urlopowanie na 2 dni dziecko i dlatego musza otrzymywać całość. mieliście podobny przypadek, jakie świadczenie przysługuje rodzinie?
ja30


Napisano: 25 sie 2016, 10:46

Mam sytuację, że dziecko jest w MOW i płacę 100% ale RZ ponosi odpłatność za wyżywienie, regularnie się z dzieckiem kontaktuje, urlopuje na święta, ferie i wakacje.
kasia11

Napisano: 07 wrz 2016, 10:15

ja30 na to pytanie masz wyczerpującą odpowiedź w art. 87 ust. 2.

Pełne świadczenie należy się rodzinie zastępczej jedynie "gdy ponosi koszt utrzymania dziecka". Sam zakup leków i urlopowanie nie wystarcza. Jak nie ma odpłatności o której pisze kasai11 to dostaje jedynie 20% świadczenia a dodatku wychowawczego w ogóle nie dostają (patrz art. 87 ust. 3)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 07 wrz 2016, 21:21

Dodatku wychowawczego wogole nie przyznajemy na dziecko umieszczone w MOW nawet jak rodzina zastępcza ponosi odpłatność i otrzymuje 100% świadczenia?
Pcpr

Napisano: 08 wrz 2016, 12:17

Robimy tak samo jak Pcpr - pobyt w MOW czy SOW wyklucza przyznanie dodatku
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 08 wrz 2016, 13:17

Moim zdaniem dodatki nie przysługują w przypadku, gdy rodzina zastępcza nie ponosi kosztów utrzymania dziecka w związku z jego pobytem w wymienionych w art. 87 ust. 2 instytucjach. Jeśli ponosi, to dodatki przysługują.
Pcprx


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x