Dzień pracownika socjalnego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 22 lis 2016, 11:53

Dziwi mnie trochę brak informacji na głównej stronie witryny OPS o wystąpieniu Premier RP z okazji Dnia pracownika socjalnego. Chyba po raz pierwszy od niepamiętnych czasów Premier rządu RP pamięta o pracownikach socjalnych i docenia naszą pracę. Warto więc to to celebrować:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... maga-serca
Gość


Napisano: 22 lis 2016, 12:21

Dziękuję, to mądre i ważne słowa
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 24 lis 2016, 12:18

"Dzień Pracownika Socjalnego. Premier Beata Szydło: to zawód, który wymaga serca
21.11.2016 13:06
- Pracownik socjalny to zawód, który wymaga serca, dostrzegania w urzędniczej pracy człowieka i jego problemów; ważne, by pomagać mądrze, tym, którzy tego potrzebują - powiedziała, w Dniu Pracownika Socjalnego, premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło podczas uroczystości zorganizowanej w KPRM z okazji "Dnia Pracownika Socjalnego"Foto: PAP/Paweł Supernak

Premier, która w poniedziałek wręczyła nagrody i wyróżnienia "za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej", wskazała, że pracownicy socjalni muszą widzieć w codziennej, urzędniczej pracy przede wszystkim człowieka oraz jego problemy i umieć ocenić, jak sytuacja w danym środowisku wygląda.

- To jest, nie boję się użyć tego słowa, misja, służba, praca naprawdę trudna, która niesie często ze sobą ogromne emocje – powiedziała szefowa rządu. - Pracownik socjalny to zawód, który wymaga serca; po prostu serca. Państwo musicie codziennie to serce okazywać ludziom, a jednocześnie stać oczywiście na straży przepisów i tych wszystkich programów i projektów, którymi dysponujecie – oceniła.

Uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w #KPRM z udziałem premier @BeataSzydlo --> https://t.co/V9V2a56mm1 #pomoc pic.twitter.com/u0L25mHo4f
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 21 listopada 2016


- Pomagacie ludziom i to jest wasza wielka zasługa, wielkie dzieło, które każdego dnia wykonujecie. Bez fleszy, bez kamer, spokojnie, cicho, wchodzicie w środowiska, pomagacie ludziom – podkreślała."
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 24 lis 2016, 12:22

c.d.
"Premier zaznaczyła, że ważne jest, by pomagać mądrze – by zróżnicowana pomoc trafiała do środowisk, które jej potrzebują. Mówiła, że do zawodu pracownika socjalnego ma szczególny stosunek, bo jej mama była takim pracownikiem, a ona sama, pracując w samorządzie, często zajmowała się sprawami dotyczącymi obszarów pomocy społecznej.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... maga-serca

"Wzorcowa realizacja programu "500+"

- Wprowadzenie i realizacja programu "Rodzina 500+" jest wzorcowa - oceniła premier. Podkreślała, że praca pracowników socjalnych odgrywa ważną rolę w realizacji tego programu.
Jak mówiła premier, w ostatnim roku rząd zrealizował dużo projektów prospołecznych i prorodzinnych.

- Dla rządu rodzina jest priorytetem - zaznaczyła. Przypomniała m.in., że poza wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus rząd zdecydował także o podwyższeniu od przyszłego roku płacy minimalnej i wprowadzeniu minimalnej stawki godzinowej. Podkreśliła, że celem tych działań było przede wszystkim danie polskim rodzinom "poczucia godnego życia".

Premier dodała, że ważne jest również zapewnienie rodzinom poczucia stabilizacji, by mogły planować swoją przyszłość. - Zrobiliśmy duży krok w tym kierunku, ale to nie znaczy, że wystarczający. Bo tych zadań, tych wyzwań społecznych jest jeszcze bardzo dużo i będziemy je na pewno realizować - powiedziała. Zaznaczyła, że by takie działania były możliwe, konieczny jest szybszy rozwój Polski.

Szefowa rządu podkreślała kluczową rolę pracowników socjalnych w realizacji programu Rodzina 500 plus. - Chcę bardzo serdecznie wam za to podziękować, bo wprowadzenie i realizacja programu jest naprawdę wzorcowa - powiedziała.Zwracając się do pracowników socjalnych, premier powiedziała: "Wy jesteście tymi, którzy muszą każdego dnia - bez względu na to, co się dzieje, jaka jest sytuacja - pokazywać innym uśmiech i serce, bo taka jest wasza rola, misja, służba".

- Wasza praca jest przykładem, że bez względu na to, co się dzieje i bez względu na to jak jest, najważniejszy zawsze jest człowiek - i ten drugi człowiek, który temu, który tej pomocy potrzebuje, po prostu pomaga - dodała."

"Tę pracę trzeba lubić"


***

21 listopada został ustanowiony Dniem Pracownika Socjalnego zapisem ustawy o pomocy społecznej z 1990 r. Jest to polski odpowiednik Social Work Action Day (Dnia Pracy Socjalnej), obchodzonego przez Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych w Europie od 1996 r. w każdy drugi wtorek listopada. Od 2007 r. wiosną obchodzony jest także Światowy Dzień Pracy Socjalnej.

W całym kraju zatrudnionych jest - według informacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - blisko 21 tys. pracowników socjalnych. Zdecydowana większość pracuje w Ośrodkach Pomocy Społecznej; nieco ponad tysiąc pracuje w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie."
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x