Eksternistyczny tryb przygotowania rozprawy doktorskiej - Aktywny Samorząd

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 17 maja 2022, 12:59

Miał ktoś z Was wnioskodawcę z taką formą nauki?
Nauka trwa 2 lata (4 semestry), czesne płatne. Nie jest to szkoła doktorska, studiów III stopnia już nie ma. Można uznać, że są to studia doktoranckie w trybie eksternistycznym (z Kierunków AS) i przyznać dofinansowanie do czesnego i dodatku?
Włóczykij
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 55
Od: 30 lis 2020, 15:30
Zajmuję się: Dofinansowania ze środków PFRON

Napisano: 18 maja 2022, 12:49

Taką otrzymaliśmy odpowiedź od Pani Poręby. Może komuś się kiedyś przyda.

Jeśli jest to seminarium doktorskie, to jest możliwość dofinansowania w ramach Modułu II programu.

Seminarium jest obecnie organizowane jako odrębna forma pobierania edukacji w związku z potrzebą zapewnienia wsparcia w uzyskaniu doktoratu dla osób zatrudnionych, które ze względu na zmianę przepisów nie mogą go przeprowadzić w trybie stacjonarnym (szkoła doktorska) ani w trybie zaocznym/eksternistycznie (obecne przepisy nie przewidują rozpoczęcia doktoratu w tego typu systemie). Tego typu tryb pobierania nauki jest alternatywną ścieżką uzyskania stopnia doktorskiego i warunek uczestnictwa w programie Moduł II można uznać za spełniony (rozdział VI ust. 2 pkt 2 programu – „przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi”).

Zgodnie z zasadami programu w przypadku osób, które mają wszczęty przewód doktorski, a nie są uczestnikami studiów doktoranckich (szkół doktorskich), przysługuje dodatek na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego (ust. 20 dokumentu pn. „Kierunki działań (…)” w 2022 roku).
Włóczykij
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 55
Od: 30 lis 2020, 15:30
Zajmuję się: Dofinansowania ze środków PFRON

Napisano: 16 maja 2024, 21:41

To bardzo trudna forma. Przede wszystkim dlatego, ze relacja z promotorem jest gorsza, kontakt też. Moja znajoma tak zdała tylko dzięki pomocy, pisząc pracę: https://dyplomowani.pl/ Pomogli, inaczej by nie zdołała
ania8686
Praktykant
Posty: 1
Od: 16 maja 2024, 21:37
Zajmuję się: Praca biurowa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x